Xamarin ile Mobile Programlama Öğrenelim..

Başlatan muhittin_kaplan, 26 Eylül 2016, 10:32:41

tekosis

Ben daha önce açtığım bir konuda hyper-v problemini yaşadığımı söylemiştim. xamarin eğitmlerinde anlatılan hyper-v bilgisayarınızda yoksa windows sürümünüz home edition demektir sıkıntı yaşarsınız. önce profesyonele yükseltmeyi unutmayın. videolarda anlatılanlardan farklı emulator kullanacaksanız bu durum problem olmaz.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Cemre.

Hyper-V konusunu ben de sonradan farkettim. Sanırım bios üzerinden aktif etmek gerekiyor. Benim işlemci Core 2 Duo P7350, eski bir PC, umarım VT özelliğili vardır. Java'yı eksik kurmuştu VS, onu tamamlasın bir bakayım.

Ayrıca şunu söyleyeyim, hayatımda gördüğüm en hantal IDE Visual Studio 2015 Community sanırım. Çok fazla sistem gereksinimine ihtiyaç duyuyor. Xamarin keşke stand-alone bir IDE'ye sahip olsaymış dedirtiyor insana.

Cemre.

Hocam emulatör için Hyper-V dediniz ancak Hyper-V bende disable gözüküyor. Bios'ta bununla ilgili (virtual vs) hiç bir ayar da yok. Çözümü var mı bu işin?

muhittin_kaplan

Cemre.

Yok hocam, benim külüstür bu işin altından kalkabilecek durumda değil. Visual Studio'yu açınca yalvarmaya başlıyor. Bir de şu Xamarin Studio'ya bakayım, olmadı şansımıza küseceğiz.

tekosis

Başka emülatörleri tavsiye edenler olmuştu ordan da bakabilirsin. Hyper-v şart değil bildiğim kadarı ile. Ama ben becerememiştim.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

dhan000

xamarin cross platform diyorda hem ios hem android için ayrı ayrı kod yazmak gerekiyor gibi geldi bana yoksa tek kod yazıp her ikisinede kodu derliyor mu...

muhittin_kaplan

tek kod yazıyorsunuz, (ama özelleştirebiliyorsunuz, ios da şu resim çıksın winPhone da bu gibi)

AXI

"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

muhittin_kaplan

hello word u dün hazırladım, ama arada bazı parazitler olunca yayınlayamadım.

muhittin_kaplan

projeleri Cod Behind olarak mı hazırlamak daha verimli ve mantıklı, yoksa XAML tarafında mı ?