LED panel surucu arizasi

Başlatan serkan_esk, 30 Eylül 2016, 19:40:09

serkan_esk

Degerli arkadaslar herkese selamlar. Is yerimizde kullandigimiz 60x60 led paneller bulunmakta. Bu led paneller 72v surucu ile suruluyor. Fakat bu suruculer surekli calistigi ve dusuk kalitede uretildigi icin surekli arizalaniyor. Gordugumuz en sık ariza panelin flash gibi cakmasi. Led surucunun tum elemanlarini kontrol ediyoruz fakat arizali malzeme gorunmuyor. Bu tarz bir ariza smps sistemde hangi eleman arizasindan kaynaklanabilir?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evren KILIÇ

akım ölçümü için kullanılan şönt direnç değerinin yükselmiş olması nedeniyle, sürücü fazla akım basıyormuş gibi algılayıp korumaya geçiyor olabilir
[email]evren1623@hotmail.com[/email]

Melih1802

Çıkışta kondansatörler kontrol edermisin.

serkan_esk

Melih bey kondansatorler dusuk esrli ilk basta bende kondansatorlerden sanmistim ama hic kullanilmamis ayni surucuden tum kondansatorleri arizali olana aktardim ama sonuc degismedi.Evren beyin dedigi şönte yonelmek en mantiklisi zira arizali malzeme yok fakat degeri degismis malzeme olabilir

erkan614

Kaliteli Türk yapımı panelleri kullanınız :)
Çin malı markasız ürünler pek randıman vermiyor
Sürücüyü değiştirin uygun değerdeki kaliteli osram led driver kullanabilirsiniz
Ben osram kullanıyorum

serkan_esk

Erkan bey tavsiyeniz icin tesekkurler. Bana kalsa bende kaliteli turk yapimi osram kullanirim ama maalesef isletme sahipleri buna pek yanasmiyor. Nedense tercihleri kalitesiz cin mallarimdan yana