Ayarlanabilir güç kaynağı ihtiyacı olan göz atsın

Başlatan HexfeT, 10 Ekim 2016, 02:37:02

HexfeT

Dijital ayarlanabilir güç kaynağı için neler var diye Aliexpress'de bakınırken buldum. Farklı voltaj-akım değerlerinde modelleri var.  50V 15A olandan bir tane sipariş verdim. Kolayca bir kutuya yerleştirilip kullanılabilecek pratik bir ürün.  Youtube'da kullanıcı videoları, incelemeler var.

goo.gl/gIEfPI

एक होना

Bir ara forumda güç kaynağı ithali ile ilgili bir konu geçmişti. Hatırladığım kadarı ile istenen özelikleri taşıması gerekliymiş. Gümrükte sorun oluyormuş diye hatırlıyorum. işin erbabı olanlar bilgi verir.

HexfeT

Sorun olacağını sanmıyorum. Sonuçta nihai ürün değil, elektronik modül. Dikkat çekecek iri ve ağır bir yapısı da yok. El kadar pakette gelecek. Müşteri yorumlarında ürünü Türkiye'den alanlar da görünüyor.

एक होना

Hocam siparişin geldiğinde ürün hakkında yorumlarını bekliyorum.

learner

Güç kaynağı olarak trafo mu kullanacaksınız.

HeCToR

@HexfeT güzel bir ürüne benziyor buna birde toroid trafo sardırcaksın lokum gibi olur size ulaşınca paylaşırsanız bende sipariş edebilirim.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

papsukkal

Uzun zamandır takibimdeki bir ürün. Almak için zaman bekliyordum. Hocam siparisiniz gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

diot

O modülden bende almayı düşünüyorum açıkçası , elinize geçtiğinde testlerini yapıp sonuçlarını ve yorumunuzu yazarsanız güzel olur.

muhittin_kaplan

Modül Güzelmiş, Sipariş Geçelim mi Bekleyelim mi tecrübelerinizi ? ;)

sezgin05

Hocam ben hemen sipariş ettim. Ama bazı tereddütlerim var. 60 volt kıyılarak 5 volt seviyelerine getirildiğinde ne kadar temiz bir sinyal olacak acaba? Çünkü bildiğim kadarıyla ayarlı PWM devrelerde filtre işi biraz sıkıntılı oluyor. Yazılımla falan giderilmiştir umarım. Buna rağmen indirim süresi dolmadan sipariş ettim.

bigbey

Alıntı yapılan: sezgin05 - 10 Ekim 2016, 15:59:18
Hocam ben hemen sipariş ettim. Ama bazı tereddütlerim var. 60 volt kıyılarak 5 volt seviyelerine getirildiğinde ne kadar temiz bir sinyal olacak acaba? Çünkü bildiğim kadarıyla ayarlı PWM devrelerde filtre işi biraz sıkıntılı oluyor. Yazılımla falan giderilmiştir umarım. Buna rağmen indirim süresi dolmadan sipariş ettim.
Evet Sezgin05 hocam haklı olabilirsin pwm frekansını yüksek tutmuş ise bu durum hissedilmeyebilir. Çıkış temiz olabilir.
Benim de çok istediğim bir devre. Ayrıca Bobine enerji anahtarlamasını ne üzerinden yapmış görünmüyor. (Transistör görünmüyor)
Ayrıca düşük gerilim yüksek akım kullanımlarında yüksek bir ısı kaybı olacağını düşünüyorum.
Gelinde çalışma testlerinin sonuçlarını merakla bekliyorum
TA6R

HexfeT

Giriş için toroid trafo sardırılabilir. Hatta iki çıkışlı trafo ve iki modül ile gerektiğinde seri-paralel kullanılabilecek izole iki çıkışlı kaynağımız olur. Uygun fiyata perakende toroid trafo sardırabileceğimiz firma vardır herhalde.

Aşağıdaki videoda 48V giriş, yaklaşık 14V 15A çıkış ile batarya şarj ederken %97 gibi bir verimle çalıştığı görülüyor.

Anahtarlama transistörleri SMD, üzerinde soğutucu ve fan var. Fan çıkış akımı 10A'i geçtiğinde ya da ısı 45 dereceyi aştığında çalışıyormuş. Isı 65 dereceyi geçerse modül kendini kapatıyormuş.

Yanlış görmediysem üzerinde STM işlemci var. İsteyen donanımı çözümleyip, daha büyük lcd kullanıp kendi arayüzünü yazabilir.

! No longer available

bigbey

Alıntı yapılan: HexfeT - 10 Ekim 2016, 17:56:07
Yanlış görmediysem üzerinde STM işlemci var. İsteyen donanımı çözümleyip, daha büyük lcd kullanıp kendi arayüzünü yazabilir.
Evet ekran küçük. Yeniden büyük ekran ile tasarlamak güzel olabilir
TA6R

HeCToR

@HexfeT güç kaynağı alacak arkadaşlarla birlikte adetli toroid sardırırsak özel fiyat alabilirim.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

bigbey

Cihazın çalışma performansı sonuçlansın bakarız
TA6R