Ayarlanabilir güç kaynağı ihtiyacı olan göz atsın

Başlatan HexfeT, 10 Ekim 2016, 02:37:02

HeCToR

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

certy

Eğer toplu trafo sardırırsak ne olacak trafonun çıkış gerilimi ve akımı? Bende 2 tane almayı düşünüyorum bu güç kaynağından.
TA1USS

HexfeT

40V 300W x 2 gibi trafo olabilir. Sabit 5V vs. çıkış için ekstradan zayıf bir sargısı olabilir. Toroid transformatör imalatı yapan Tormak ve Eka var. Tormak epey eski bir firma.

cann

toroid sardırılırsa benide listeye ekleyebilirsiniz. sanırım herkesin toroidi aynı değerde yaptırmasına gerek yok, herkes ihtiyacına göre değer verse olur..?

mesaj birleştirme:: 12 Ekim 2016, 00:13:55

bu vesile ile toroid trafo hakkında bilgi alabilirmiyim. normal trafo çok hacimli, toroidler küçük ama smps lerde kullanıldığı gibi her zaman ilave devreler gerektiriyormu yoksa diğer trafolar gibi kullanabilirmiyiz. kullanabilirsek 200 watt 32 volt bir toroid trafo hacmi ne kadar olur.
teşekkürler

ankyra

Alıntı yapılan: CORTEX - 10 Ekim 2016, 22:44:52
@HexfeT güç kaynağı alacak arkadaşlarla birlikte adetli toroid sardırırsak özel fiyat alabilirim.

ben de isteyebilirim.. liste varsa beni de ekleyebilirsiniz.

certy

Alıntı yapılan: cann - 11 Ekim 2016, 10:01:45
toroid sardırılırsa benide listeye ekleyebilirsiniz. sanırım herkesin toroidi aynı değerde yaptırmasına gerek yok, herkes ihtiyacına göre değer verse olur..?

mesaj birleştirme:: 12 Ekim 2016, 00:13:55

bu vesile ile toroid trafo hakkında bilgi alabilirmiyim. normal trafo çok hacimli, toroidler küçük ama smps lerde kullanıldığı gibi her zaman ilave devreler gerektiriyormu yoksa diğer trafolar gibi kullanabilirmiyiz. kullanabilirsek 200 watt 32 volt bir toroid trafo hacmi ne kadar olur.
teşekkürler

İlave devreler gerektirmiyor. Diğer trafolar gibi kullanır.
TA1USS

ercan_t

750watt  bu devre için tahmini 800watt trafo lazım bunun ebatları ağırlığı ücreti çok olmaz mı?.

bu devreye  60V- 800watt  switch mode  alınsa daha ucuz olmaz mı

elektronart

Fotolardan kaç tur olduğunu göremedim ama üzerindeki bobin ile 15Ae çıkması zor gibi duruyor. Bu fiyata 10Ade 1-2 dk çalışsa yeterli. Test sonuçlarını merakla bekliyorum ben de.
Açık Elektronik

papsukkal

Trafo maliyetinin durumuna göre ben de katılabilirim

mesaj birleştirme:: 11 Ekim 2016, 13:27:32

Dk 13:20 deki durumun sebebi ne dir?

erpay

mert3162

msajım bulunsun takipteyim.inceleme yapılırsa düşünebilirim.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

HeCToR

Tamam adetler belli olsun fiyat alalım herkes aynı değerlerde almak isterse daha iyi olur.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Tlepsh

Ben de takipteyim, katılmayı düşünüyorum...

HexfeT

Alıntı yapılan: papsukkal - 11 Ekim 2016, 13:21:39

Dk 13:20 deki durumun sebebi ne dir?

Durumun sebebi o modülün hatalı olması. Muhtemelen yanlış kalibre edilmiş.

Girişte smps kullanmak fiyat olarak daha uygun olacaktır fakat şebekeden izole olması için trafo kullanmak lazım.

papsukkal

Bize gelen de hatalı olmaz umarım.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi