Ayarlanabilir güç kaynağı ihtiyacı olan göz atsın

Başlatan HexfeT, 10 Ekim 2016, 02:37:02

HexfeT

Konuyla alakasız ilginç bir şey oldu şu an. Saat 01:35'de (az önce) sen konuya yazınca mail ile bildirim geldi. Konuyu açtım mesajın saati 21:28:07
Bildirim mail'i geç geldi desem değil. 21:28 den bu yana konuya birkaç defa baktım zaten. Mesaj yazıp saatini geriye dönük belirleme imkanı mı var? Forum da mı sorun var? Benim beynim mi sulandı acaba? :D

mesaj birleştirme:: 23 Ekim 2016, 01:51:48

Bak şimdi değiştir butonu olsa mesajı editleyip sen yerine FxDev yazardım mesela.

muhittin_kaplan

Ondan degil hocam. Fxdev in iletileri mod onayli. O saatte yazmistir fxdev(2128). Modlar gec gorup biraz gec onaylamistir(0135)

muhittin_kaplan

Salih

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 23 Ekim 2016, 02:03:48
Edit e takilmayin yakinda olur.

Evet bence de edit imkanı olmalı.
Tereddüt varsa belli seviyeden yukarı üyelere açılabilir, örneğin.

serkan_48

Sayin @HexfeT

Siparis ettiginiz urun elinize ulastimi acaba. Tum sayfalari okudum eger test ettiyseniz sonuc olarak memnunmusunuz bilmek isterim.

30 volt 10 amper cc cv bir guc kaynagi yaptim ama kutulamam ve kullandigim sogutucu elimdekileri degerlendirmek adina olunca pek hos olmadi. LIneer oldugu icin cok hantal oldu. projemi yenilersem belki o zaman biraz toparlanir. Yaptigim projeyi merak eden olursa elektor dergisinde yayinlanan 3 amperlik projeyi modifiye edip kullandim.
Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com

papsukkal

sezgin05

Benimki de geldi. Beklediğimden küçük boyutlu bir devre.36 volt SMPS ile giriş yaptım. 5 volta ayarlayıp 16F628A+2*16 LCD+4 adet minik röleli bir devreyi deneme amaçlı çalıştırdım. 20-100 mA civarı bir akım çekti. Röleleri çalıştırdığım halde herhangi bir resetleme olmadı. Daha yüksek akımlarda osilaskop görüntüsü yayınlayacağım en kısa zamanda.
Bu arada kutulamaya başladığımda uygulamayı düşündüğüm bir bağlantı var. 2 adet 22 volt 5 amper toroid trafom var. Bunları ayrı ayrı doğrultup bir anahtar ile seri veya paralel bağlamayı düşünüyorum. Paralel bağladığımda  bağladığımda 25 volt/10 amper, seri bağladığımda ise 50 volt/5 amper gücüm olacak. Çünkü yüksek voltajlarda yüksek akıma ihtiyaç duyulmaz.Daha çok düşük voltajlarda gerekecek akım.

sezgin05

Bu arada bir tanede lineer güç kaynağı yapmaktayım.Linkteki devreyi yapmaya başladım.Bu devrenin kararlığı hakkında epey yazı okudum. Ayrıca bütün dosyaları internette mevcut.
https://drive.google.com/drive/folders/0B3B_eJt7Y97_VURKWlh4Zk9Cd0U

cann

bağımsız 2 segonder sarım düzeltildikten sonra GND ler birleştirilirse bir sorun olur mu?
nedeni şu 1. segonderden ana devreyi ikinci segonderden işlemciyi çalıştırmak istiyorum. 1. segonderin voltajını 5 volta düşürmek zor olduğundan.
fakat GND ler ortak olmayınca bir devrem çalışmamıştı.

FxDev

Alıntı yapılan: cann - 07 Kasım 2016, 14:18:33
bağımsız 2 segonder sarım düzeltildikten sonra GND ler birleştirilirse bir sorun olur mu?

Bağımsızın amacı o zaten. Yalnız çıkış gerilimleri aynı değilse, gerilimi yüksek olan önce yüklenmeye başlar.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

sezgin05

@cann; Hiçbir sorun olmaz. Fakat bu devre için soruyorsan devre üzerinde dahili bir  voltaj regulatoru var. Onu iptal etmelisin.

cann

teşekkürler cevap için. benim çalışmamda motor sürücüyü ayrı, işlemciyi ayrı beslemiştim, 30 voltu 5 volta düşürmekten kurtulmak için, çalışmamıştı gnd ler ortak olmadığından kaynaklandığını düşündüm. işlemciyide aynı kaynakdan çalıştırınca sorunsuz çalışdı. 30 voltu 5 volta indirmek için uğraşmkdansa 2 bağımsız segonderi olan trafo kullanmak istedim.

muhittin_kaplan

bu konunun son hali nedir ?
Yeni gelen GK oldumu, Alanlar kutuladı mı ? Çalışmasından Menmunmuyuz ?

Cemre.

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 10 Şubat 2017, 16:15:18
bu konunun son hali nedir ?
Yeni gelen GK oldumu, Alanlar kutuladı mı ? Çalışmasından Menmunmuyuz ?
+1

sezgin05

Eski bir UPS kutusuna koydum.Ekran boyutu biraz küçük olmasa 10 numara bir GK.