Keil'de debug yaparken çalışmasına rağmen normalde çalışmayan program

Başlatan zugzwang, 11 Ekim 2016, 19:54:13

zugzwang

Merhaba,

STM32F303 ile yazdığım bir kod Keil'de debug yaparken çalışıyor ancak normalde çalışmıyor.
Anlatabildim mi bilmiyorum ama bunun nedeni ne olabilir?

Vaktiniz için şimdiden teşekkürler.

z

Kodları debug modunda adım adım ilerletince program çalışıyor?

Run dersen mi çalışmıyor?

Kod yok yeterince açık değilsin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

elektronart

Debuyyer bağlıyken çalışıyor sökünce çalışmıyorsa devrenin toprağını kontrol et
Açık Elektronik

z

Alalaaa....  Keil Debuggerın topraklama kablosu mu var?

Desene benim kodlar da o yüzden çalışmıyor o zaman.

elektronart

Bir kez başıma gelmişti. İşlemcinin besleme üzerinden toprak bağlanmamış ama debuggerın toprağı bağlıymış. Debuggerla çalışyır ama debuggerı sökünce takılıyor. Sonra normal toprağı da bağlayınca düzelmişti.
Açık Elektronik

skara1214

hocam program attığınız yerde reset and run butonu tıklı değildir. Debug modda başlatınca otomatik çalıştırıyor. kodu attıktan sonra işlemciyi çıkartın gücü kesip verin öyle deneyin. Birkaç sefer başıma geldi. Öyle bir sıkıntı olabilir.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Klein

Boot0 pini boşta ise debugger ile çalışır.  Debugger yokken çalışmaz.

z

Yahu ben şaka yapmıştım. Debuger dediğiniz JTAG cihazımı?

Ben keilin Debug menüsünden bahsediyorum.

Hatalı yazılmış program debug mode step step yürütülürken çalışabilir fakat run dersek çalışmaz.

Hatırlayın STM32F4 derslerinde bu tipte 2 hatalı örnek yapmıştık. Sonra da ot yolmuştu(m)k.

Bir örnek Timer diğeri de SPI ile ilgili idi.

marecrisium

Bazı klon St link programlama cihazları devre üzerinde takılı olup usb den beslenmediğinde işlemciyi resette tutuyor ve program başlamıyor arkadaşların bahsettiği şey bu. Ama arkadaşın sorunu başka bir durum gibi görünüyor. Programında sıkıntı var gibi.

zugzwang

Alıntı yapılan: z - 12 Ekim 2016, 12:13:39
Yahu ben şaka yapmıştım. Debuger dediğiniz JTAG cihazımı?

Ben keilin Debug menüsünden bahsediyorum.

Hatalı yazılmış program debug mode step step yürütülürken çalışabilir fakat run dersek çalışmaz.

Hatırlayın STM32F4 derslerinde bu tipte 2 hatalı örnek yapmıştık. Sonra da ot yolmuştu(m)k.

Bir örnek Timer diğeri de SPI ile ilgili idi.

efendim haklıymışsınız. ilk postumda yeterince açık olmadığım için de kusuruma bakmayın.
step step yürütürken çalışıyordu, run dediğimde çalışmıyordu. dediğiniz gibi kodum hatalıymış.

ilgilenen herkese çok teşekkürler