Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

ANYBUS

Başlatan kenan_re, 24 Ekim 2016, 19:07:14

kenan_re

Merhaba Arkadaşlar,
Elimde resimde gördüğünüz HMS firmasının ANYBUS ürün yelpazesinden bir ürün var. Aramızda daha önce bu aleti kullanan yada bu ürün ailesiyle çalışan oldu mu?

Destek Sayfası TIKLA

canbulut

ne işe yarıyor bu destek sayfasını tıklamadım o nedir?

kenan_re

Temelde Modbus TCP olarak kullanılıyor fakat web,ftp,mailbox gibi özellikleride mevcut. MCU ile paralel haberleşebiliyor

kenan_re

erpay

Bir ara numune isteyip kullanmak istedim ama başka bir anybus ürünüydü. Ürünü hemen geri istedikleri için yeterli çalışma yapamamıştım.

PROTECH_

benim buna benzer bir Modbus RTU ürünüm var.

Bunların fiyatları çok pahalı hocam.
Ben profibus ürününü görmüştüm 50$

Benim yaptığım 10$ gibi bir rakama satışa sunmayı planlamıştım. Sonra direk yazılım olarak satmak daha  mantıklı geldi şuanda yazılım olarak satışta.

Profesyonel Modbus RTU konusunda gözü kapalı kullanılabilir(her hangi bir işlemci ile yarım saatte SCADA, PLC, HMI TOUCH'a cihazı uyumlu yapabilirsin).
Seri üretim veya arge faliyelteri için gayet uygun.
Artık yerli çözümlerde var  :D 8-)

Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

FxDev

Alıntı yapılan: PROTECH_ - 26 Ekim 2016, 17:22:12
benim buna benzer bir Modbus RTU ürünüm var.

Bunların fiyatları çok pahalı hocam.
Ben profibus ürününü görmüştüm 50$

Benim yaptığım 10$ gibi bir rakama satışa sunmayı planlamıştım. Sonra direk yazılım olarak satmak daha  mantıklı geldi şuanda yazılım olarak satışta.

Profesyonel Modbus RTU konusunda gözü kapalı kullanılabilir(her hangi bir işlemci ile yarım saatte SCADA, PLC, HMI TOUCH'a cihazı uyumlu yapabilirsin).
Seri üretim veya arge faliyelteri için gayet uygun.
Artık yerli çözümlerde var  :D 8-)

Modbus TCP/IP mi RTU mu?
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

PROTECH_

rck8942

Bizde rtu yu tcpye cevirmek icin schneiderin egx100 kullaniyoruz. Fiyati 300€. Bunun gibi bir gateway yapabilirseniz cok tutulur. Simdi hersey ip ye dönüyor.
Elektroniker für Betriebstechnik

canbulut

bu anladığım kadarıyla şu mu oluyor ben bir led yakıp södüren bir kart yapıyorum. benim kartıma bu zımbırtıyı ekleyince modbus haberleşen bir kartamı dönüşüyor?

PROTECH_

Alıntı yapılan: canbulut - 26 Ekim 2016, 20:20:09
bu anladığım kadarıyla şu mu oluyor ben bir led yakıp södüren bir kart yapıyorum. benim kartıma bu zımbırtıyı ekleyince modbus haberleşen bir kartamı dönüşüyor?

Evet, Bildiğin PLC gibi her türlü HMI ortamına açabiliyorsun

canbulut

yapılan karta nasıl bağlantı kuruyor? modbusta hızlı cevap verme ve  bir protokol haberleşme söz konusu. özelliği bunları o mu hallediyor. hallediyorsa bir led bir buton bir mikroişlemci benzeri bir örnek verebilir misin?

f15eagle

Bende daha önceden seri-controlnet dönüşümü olan ürün için numune istemiştim. fakat iş yoğunluğundan zaman ayıramadan geri istemişlerdi.

Usbden (yada ethernet) ayarların yapıldığı bir arayüzü vardı. Burada seriden gelen verileri görebiliyordum fakat controlnet ile okuyamamıştım

kenan_re

Modbus RTU ve TCP yaptım, projemin içinde çalışıyor fakat elimde bu karttan 5 tane var incelemek istedim. Çok güzel özellikler barındırıyor.

FxDev

Ben bu kartın Modbus TCP/IP dışında ne yaptığını anlamadım? RTU derseniz aşağıdaki linkte RTU'yu paylaştım zaten koyun işlemcinize açın RS485 PLC ortamına. Ama TCP/IP modbus yazmak gerek bu devirde.

https://www.picproje.org/index.php/topic,65921.msg513462.html#msg513462

Hmmm bu konuda çalışalım olmadı. Kendime not düşeyim.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!