STM8 İle İlgili Sorular

Başlatan FxDev, 25 Ekim 2016, 08:22:25

FxDev

STM8 özellikle düşük güçlü uygulamalar için fiyat/performans açısından en iyi işlemci ailesinden birisi.
Bu başlıkta STM8 ile ilgili sorularımıza cevaplar bulmaya çalışalım.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

a.zorba

iar da çalışırken hex .bin. s19 bunlar a ulaşamıyorum . debug uzerınde ki kod ile çalışıyor pic gibi hex vb. nasıl uretilir ,  STVP üzerinde option byte lar i biraz açıklarmısın . video da timer lar i işlerken biraz dikkat dagınıklıgı oldu timer kurulumunu da anlatırsan tadından yenmez.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

fatal16

@a.zorba Hocam hex çıktı almak için;

En üstten "Project" sekmesinden "Optinos" seçeneğinizi açıyoruz.

"Output Converter" kısmına gelip "Generate additional output" yanınaki kutucuğa tik atıyoruz.

Alt tarafta bulunan "Output format" kısmını "Intel Extended" seçiyoruz.

sonra derlediğmizde çıktımız .hex formatında oluyor.

(Projenin kayıtlı olduğu yerde "Debug" klasörünün içindeki "Exe" kalsörünün içine bakarsınız.)

Okan AKÇA

Fx dev hocam söyle bir sey yapsaniz. Temel modülleri tektek   registerlerine kadar  tanıtsaniz. Bu sayede herkez rahatlikla uygulama geliştirile bilir.

FxDev

O kadar zamanim olsa seve seve yaparim. Kitap seklinde de dusundum hatta ama o kadar vaktim olmayacagini gorup bu basligi actim.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

fatal16

Alıntı yapılan: Okan AKÇA - 25 Ekim 2016, 20:33:44
Fx dev hocam söyle bir sey yapsaniz. Temel modülleri tektek   registerlerine kadar  tanıtsaniz. Bu sayede herkez rahatlikla uygulama geliştirile bilir.

Hocam https://www.picproje.org/index.php/topic,43359.msg318167.html#msg318167 bu konuda temel çevre birimleri ile ilgili örnek uygulamalar mevcut.