STM32F4 Discovery Ublox NEO-6M GPS Güç Sorunu

Başlatan ydnmz, 25 Ekim 2016, 09:48:02

ydnmz

Merhabalar;
Üzerinde çalıştığım bir projede GPS verilerini LCD ekran üzerinde göstermem gerekiyor. GPS shield olarak Ublox NEO-6M kullanıyorum. Tek başına GPS shield'ı kullandığımda herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum ve gerekli olan verileri kolaylıkla alabiliyorum. Fakat Nextion markalı TFT ekranıma kart üzerinden güç verdiğim anda veri alışverişi bitiyor. Sorunun güç kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat hem LCD yi hemde GPS shield'ı ayrı kaynaklardan besleyerek denememe rağmen aynı sorun tekrar oldu. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

eeburakdemir

Enerjiyi attığınız kısım f4 board mu ? Şimdi hangi boyuttaki nextion kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ebatlarına göre çektiği akım değişiyor. Ayrıca f4 boarddan sch çizimine bakarsanız enerji için aldığınız kısımın max nekadar akım verebileceğine bakın derim öncelikle. Peki hepsini bağladığınız anda veri haberleşmesinde sıkıntı oluyor dediğiniz anda ekran görüntüsü yada parlaklığında sorun oluyor mu ? Yada bunların tamamı doğrultusunda herşey destekleniyor fakat sizin sistemde hata olup olmadığını anlamanız için ftdı dönüştürücü ile terminal den kontrol etmenizi öneririm.
Asla pes etme...

ydnmz

LCD olarak 7" Nextion lcd kullanıyorum. Üzerinde biraz daha uğraştım ve şöyle bir durumla karşılaştım. GPS shield ın olduğu stm32f4 discovery board u laptopumdan besliyorum ve laptopum şarjda değil. Masaüstü bilgisayarımdam ise lcd ye güç veriyorum. Kartla lcd arasında bir bağlantı yok. Gücü verdiğim anda GPS bağlantısı kopuyor.

ydnmz

Sorun çözüldü arkadaşlar, elektromanyetik bir problem olmuş teşekkürler yinede