C Derneği ARM Kursu

Başlatan JOKERAS, 25 Ekim 2016, 16:36:24

JOKERAS

1 Kasım da C Derneğinde ARM Kursu başlıyormuş,şimdi Cebime Mesaj geldi.
Gitmek isteyen arkadaşlara duyurulur.

MC_Skywalker

Fiyatına baktım biraz yüksek geldi.

JOKERAS

Öğrenci indirimi Alırsınız.1590 Lira.
Yaa valla ne bileyim bu gibi Kurslarda Fiyat konusuna takılınıyor ya
bana biraz tuhaf geliyor.
İş öğrenmenin Fiyatı sorulurmu?Bir kere öğren Ömür boyu kullan.
Bence.

MC_Skywalker

şuan işsiz olduğum için o para okadar çok geliyor ki tarif edilemez. çalışıyorken olsaydı kolay dı.

HeCToR

C öğrenmek için kursa gidilirmi orası tartışılır o kadar güzel kitaplar varken hergün bol bol çalışmak varken.ARM için gidelebilir dersek 90 saatte ne kadar ne öğrenilir orasıda tartışılır çok gereksiz masraflar diye düşünüyorum
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

JOKERAS

Alıntı yapılan: CoDeR - 25 Ekim 2016, 18:51:32
ARM kursu 90 saat 1870 TL,                                                                     saat ücreti: 20.77 TL
C Programlama Dili kursu, 160 saat, 1970 TL,                                          saat ücreti: 12.31 TL
C++ ve Nesne Yönelimli Programlamaya Giriş kursu, 2130 TL, 160 saat, saat ücreti: 13.32 TL

@z hocamı da unutmuyoruz;
80x86 ve ARM Sembolik Makine Dilleri (Assembly Languages), 150 saat, 1950 TL, saat ücreti: 13 TL

içeriğe bakıyoruz;  stm32f4 discovery üzerine geyik..  bari grafik lcd li stm32f429 ya da cortex-m7 core lu olanı işleyip, grafik, ethernet gibi konulara da girilseymiş..

ARM geçince fiyat neredeyse 2 ye katlanmış.. ASM konusunda da ARM geçmesine rağmen fiyat nerdeyse yarı yarıya..

bence bu hali ile milleti "öpmekten" başka bir amaca yönelik değil gibi..

arkadaşlar böyle yerlere kendinizi öptürmeyin..
Döndük başa...
Ne demek Kendinizi öptürmeyin.Bu nasıl bir laftır böyle?
Bu gibi kaçtane yer var?Sanki böyle sayısız bir sürü Kurs varmışta sıraya dizilmişler milleti öpmek için bekliyorlarmış gibi konuşmuşsunuz.
Siz hem gitmeden görmeden neyin ne olduğunu bilmeden neye göre Milleti öptüğü kanısına vardınız?
Müneccimlik falanmı var?

baran123

Alıntı yapılan: JOKERAS - 25 Ekim 2016, 19:18:41
Döndük başa...
Ne demek Kendinizi öptürmeyin.Bu nasıl bir laftır böyle?
Bu gibi kaçtane yer var?Sanki böyle sayısız bir sürü Kurs varmışta sıraya dizilmişler milleti öpmek için bekliyorlarmış gibi konuşmuşsunuz.
Siz hem gitmeden görmeden neyin ne olduğunu bilmeden neye göre Milleti öptüğü kanısına vardınız?
Müneccimlik falanmı var?
@CoDeR haklı Sitedeki içeriği görmeden bende böyle düşünüyordum.
Ama o içeriğe göre cidden öpüyorlarmış. :D
Zaten ı/o-7 segment-LCD-i2c-spi falan filan diyor.
Bunları internette istemediğin kadar bulabilirsin.

MC_Skywalker

Bugün C# kursundan bir arkadaş Tesla Akademi diye bir yerden ARM kursu için fiyat teklifi almış. Gelen maili okurken gözlerim yerinden çıkıyor sandım 3000₺ fiyat yazmışlar ve MicroC ile kurus vereceklermiş

http://teslaakademi.com/mikroc-arm-programlama-egitimi

JOKERAS

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 25 Kasım 2016, 15:00:33
Bugün C# kursundan bir arkadaş Tesla Akademi diye bir yerden ARM kursu için fiyat teklifi almış. Gelen maili okurken gözlerim yerinden çıkıyor sandım 3000₺ fiyat yazmışlar ve MicroC ile kurus vereceklermiş

http://teslaakademi.com/mikroc-arm-programlama-egitimi
Bu gibi yerlere kendinizi öptürmeyin
Eğer kendinizi  öptürmek istiyorsanız Aynayı öpün:)
Ayrıca ARM dediğiniz nedirki?Peehh,leblebi çekirdek,İnternette her şey var zaten.

Birileri öpmek öptürmekten bahsediyordu,demekki sağlam öpmek gerekiyor.
Bakalım bu arkadaşlar bu fiyat için Duble Öpücük yollayacaklarmı merak içerisindeyim:)

skara1214

3000 lira bence bir konuda ehil sahibi olmak için çok büyük mebla değil kpss kursunada insanlar milyarlar veriyor hemde sınırsız kaynak varken:D. Fakat konulara baktım ne ethernet  ne dma ne kamera  ne tft falan yok. Bunlar olmadan komik olmuş o paralar
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

JOKERAS

Bu 3000TL' lik kurs nedir bilmiyorum,ama C derneğini biliyorum.

Gürbüz Hoca Tft,Ethernet,Dma,Usb,falan fıstık,bu ve ilgili konuları yemiş yutmuş,isterseniz anlatıyor
ama işte bütün mesele onu anlayabilmekte.

Şimdi bazı arkadaşlar özellikle Konuların basitliğinden dem vuruyor.
C Derneğinde böyle bir durum söz konusu değil,Gürbüz hoca Her şeyini uygulamalı olarak anlatıyor.
Ama ne oluyor?Kursiyerler konular ağırlaşınca konuları anlamamaya başlayıp dersi takip edemeyip homurdanmaya başlıyor.
Vay efendim ben bir şey anlamıyorum,bu neyaaa,bu neye yarayacak,bu iş beni aşar gibi şeyler.
Genelde Kursiyerler,hayalinde kendi düşündüklerini yapmak,kendi hayalindekiler için Hap olacak şeyler istiyor.
Konu basit olunca işi bilen tayfa bunları geçelim Hocam diyor.
Konu zor olunca,işi bilmeyen tayfa bunlar çok zor diyor.
Hoca hangi birine ne yapsın?

Bir ara ZorO usta kurs vereceğini yazmıştı,sonra silmiş.
3 günde Tımarhanelik olmazsa Adımı değiştiririm:)
C derneğinin Pic Kursuna gitmiş biri olarak,beni ve bir kaç arkadaşı görmeliydiniz?
Yemin ediyorum Hocaya İllallah ettirmişizdir:)

15 Dakikalık Kurs arası olurdu,Hoca Langırt oynayacak,ben Hocayı bir yakalardım,Hocam bu ne,Şu nasıl olacak,
Şu nedir,Bu nasıl olacak,C 'de şöyle bir olurmu, vır vır vır 15 DK'lık ara dolardı tabii:)
Bittimi?Bitermi?:)
Akşam kurs Bitimi Hoca evine gidecek,bir yakalardık hocayı şu nasıl olur,bu böyle olsa daha iyi olmazmı,
hocam şurayı anlamadım bir daha anlatırımısınız yarım saaatinide orada yerdik.

Gürbüz Hoca çözmüştü bizi,Kurs biter bitmez çantasını alıp giderdi:)
Ha ha ha Ama benden kaçarmı?Yolda yakalardım:)
Bu kadar baskıya rağmen hiç bir zaman kaş bile kaldırmaz,en ufak bir ima bile yapmazdı.
Çok Mütevazi,alçak gönüllü kibar bir İnsan.

Özledim Hocamı,bir ara gideyim hürmetlerimi sunayım.
Tabi söz konusu kişi ben olunca Gürbüz hoca yanmış demektir, o ayrı mesele:)
En az 5-10 soru sormadan bırakmaaaaam:)

Melih1802

Çok önceleri Mecidiyeköy de çalışırken bahsettiğin kursa misafir olarak katılmıştım. Sanırım adı Gürbüz olmalıydı çünkü mizacı aynıydı. İlk gün 16F84 Datasheet i incelenmiştik anlatımı nı çok beğenmiştim. Olayı bilen birinin anlatması başka oluyor.

F493

@JOKERAS çok özledim o günleri. :-)  Gerçi sık sık görüşüyoruz Gürbüz hocayla ama.  Çok yorma kendini malesef Türkiye de algı bu. Ben gençleri zorla gönderiyorum sonra aradan 2 yıl falan geçiyor açıp teşekkür dua ne ararsan.

Beyin hazır değilse göz görmez...  unutma.

Sevgiyle kal.

JOKERAS

Alıntı yapılan: F493 - 25 Kasım 2016, 18:09:19
@JOKERAS çok özledim o günleri. :-)  Gerçi sık sık görüşüyoruz Gürbüz hocayla ama.  Çok yorma kendini malesef Türkiye de algı bu. Ben gençleri zorla gönderiyorum sonra aradan 2 yıl falan geçiyor açıp teşekkür dua ne ararsan.

Beyin hazır değilse göz görmez...  unutma.

Sevgiyle kal.
Bilmukabele.
Bende çok özledim.Hazır ARM kursu başlamışken Hocayı anca yakalayabilirim:)
Resmen özledim Gürbüz Hocayı.Gideyim bir hal hatır sorayım.
Aslında ARM kursuna gitmeyi düşünüyordum ama İşlerim var.
Hiç belli olmaz kafam eserse yine gidebilirim.
Gürbüz Hoca Altın Dağıtıyor aslında,ama tabii anlayana!

@MC_Skywalker ustanın linkini verdiği Kurs Fiyatını da çok görmüyorum.
Her işletmenin kendine özgü fiyatı vardır.
Bu, fiyatlara takılıp laf sokmaya çalışanlara bir göndermeydi.

Siz sık sık görüşüyorsanız Tv Tamircisi Mustafa'nın selamı var der ve Selamlarımı iletirseniz çok
memnun olurum.Bir gün ansızın Kursu basabilirim:)

MC_Skywalker

Peki öpülmeye meraklı olanlar ARM mimarisini içeren bir kurstan ne beklemeli. Kısacası hah bu kur sadam gibi adam bu kursa katılırsan boşuna öpülmemiş olursun dememiz için;

Kaç Saat olmalı
Hangi konu başlıklarını içermeli
Belli bir Ide'ye bağlı olmalı mı ?

Bana göre:

Alıntı Yap
Alfanümerik LCD, 7-segment, Grafik LCD, Dot-Matrix display birimlerinin uygulamaları
Push button ve Matrix keyboard uygulamaları
RS232 haberleşmesi: GPS modül kullanımı, NMEA protokolü
RS485 haberleşmesi ve MODBUS protokolü
ADC/DMA/PWM modülü kullanımı
1-Wire Bus haberleşmesi: 
I2C haberle?mesi: Real Time Clock, 24XX EEPROM bellek uygulamaları
I2C haberleşmesi: Programlanabilir clock (PLL) uygulaması
SPI haberleşmesi: SDIO arabirimi, SDCARD kullanımı (File Sistem, FAT / FAT32)
USB Haberleşmesi
IR /RF(WiFi, Bluetoot vb.) haberleşmeleri
PC Keyboard ile haberleşme
RFID, Manchester kodlaması
Ethernet protokolü ve TCP/IP protokol stack
Cooperative Multitasking

extra
Mikrodenetleyici uygulamaları akış yönetimi, yazılım modellemeleri.
Mixed model programming: C - Assembly integrasyonu