Arm Mikroişlemci Programlama

Başlatan tysharp, 25 Ekim 2016, 23:50:13

tysharp

Öncelikle merhabalar arkadaşlar. STM32F103 mikroişlemciyi programlamak istiyorum. Öncelikle sorularım olacak.

• Her programlama diliyle programlanabilir mi?
  • Programlama diline göre uygun derleyici hangisidir?
Yani örneğin C programlama dilini kullanarak CSS C ' de programlayabilir miyim?
Not:geliştirme kiti değil. Geliştirme kiti tavsiye etmezseniz sevinirim.
Yeni başladım lütfen mazur görün :)
Elektrik-Elektronik Mühendisi

LukeSkywalker

MikroC ARM öneririm. Türkçe kitabı da mevcut.

MC_Skywalker

CCS ti ifşrmasonın şlemci ailesi için genel ARM için Keil uvison tavsiye ederim. Diğer yandan GCC tabanlı IDE'ler ise Embiltz ve Coocox var. 
Dil olark C/C++ desteker. Microelektrınika'nın Basic ve paskal derleticileride mevcut

muhittin_kaplan

coocox sayfası açmıyor. embitz ile yola devam.

z

Başka bir yerde sormam daha mı iyi olur bilemiyorum ama Keil neyinize yetmiyor?

Neden Cocox, Embitz gibi seçeneklere yöneliyorsunuz? Keil'in 32K sınırımı sorun?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

öncesi Bedava, Sonrası Daha Güncel Arayüz.
Bedavası Firmalar için Büyük Avantaj değil mi hocam, Senin Benim gibi hobici için değişmez ama lisans problemi olursa tabiki bedavayı seçerim.
atolic için 120lisans sormuştum, sonrasında coide kullanmıştım :)

skara1214

cube mx ve keil ikilisi kullanın en yakın zamanda bir video yayınlamayı düşünüyorum.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

tysharp

Cevaplar için çok teşekkür ederim.  :)
Elektrik-Elektronik Mühendisi

MrDarK

Embitz bence çok başarılı. 2 yıldır kullanıyoruz. Debug kısımlarında eksikleri var tabiki fakat ücretsiz olması, hız ve performans açısından sıkıntı çıkartmaması bence en büyük artıları.

Kod yazmayı aşırı kolaylaştırıyor. Can sıkıcı özelliği yok diyebilirim. İlk defa kendimi bir ide içinde özgür hissettim :) STVD tarzı hantal java tabanlı ideleri kullandıktan sonra windows ortamında harikalar yaratan Embitz'i yazanlara saygılarımı sunuyorum :)

Ayrıca ticket'lara verdiği hızlı dönüşler içinde teşekkürler.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

boreas

Cocox 1.7.xx sürümünde çok beğendim. Ama 2 sürümüne geçince birtürlü ilerlemedi. Sırf bu ide - lisans ve kullanım kolaylığı nedeniyle freescale kullanıyorum. Kinetis Development Studio bence harika bir yazılım.