Microsoft'tan bilgisayar

Başlatan leblebitozu, 26 Ekim 2016, 19:23:19

canbulut

telefon çıkaracakmışlar şimdide. o ne acaba?

canbulut

ee bizimde vestel var arçelik var. hemde bu ülkeyi sen mi kurtaracaksın diyenlere inat.

MC_Skywalker

Çıkarsın çıkarsın, az önce Apple yeni Macbook Pro sunu tanıtı.  Microsoft güya Apple'dan önce davranıp piyasayı alacağını sandı. Microsoft'un şuanda yaptığı vakfı aracılıyla Linux'la ilgili lisansları toplamak.

http://www.apple.com/tr/macbook-pro/

Tesla.25

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 27 Ekim 2016, 21:34:35
Çıkarsın çıkarsın, az önce Apple yeni Macbook Pro sunu tanıtı.  Microsoft güya Apple'dan önce davranıp piyasayı alacağını sandı. Microsoft'un şuanda yaptığı vakfı aracılıyla Linux'la ilgili lisansları toplamak.

Hocam merhabalar,
Kalınlaştırdığım yerle ilgili ne kast ettiniz acaba? Gerçekten merak ettim.

MS in borusu burada ötmez. Öyle lisanları falan da kendi tekeline alamaz. Ki RMS amcamız başımızda olduğu sürece MS avucunu yalar.

Hangi anlamda söylediniz?

MC_Skywalker

Sektördeki birkaç arkadaştan doğrulaymadığım Microsoft vakfının linux ile ilgili lisansları aldığı. hatta bir arkadaşım şöyle bir iddada bulundu Win10 da fiyasko olursa MS apple gibi *nix çekirdeğine geçeği ve donanım işine girecek demişti. Surface cihazını görünce iddalarına inanmaya başladım.

एक होना

Nasıl yani mikrosoft linux lisanlarını yada haklarını satın mı alacak bu durumda ? eğerki aldı diyelim linux için üçretmi ödenecek ?

Tam açıklaması nedir ?

MC_Skywalker

direk linux lisansını alamaz. yaptığı linux için 3 parti uygulama ve teknolojilerin linansını almak.

benim hatırladığım mono var.  xmarinde onun izlemişti. yakında Visual Studio ile Xmarin kullanıp nasıl ios için geliştirme yapıyorsak *nix ortamı içinde yapıyor olacağız.