Raspberry pi 3 Programlama

Başlatan ds01, 26 Ekim 2016, 22:29:29

ds01

İyi günler.Elimde raspberry pi 3 var. Windows üzerinde ethernet kablosu(crossover bağlantı) yardımıyla programlamaya çalışıyorum.Raspberrypi yi internet kablosu ile doğrudan bilgisayara bağladım. Evde kablosuz modem var.Terminal olarak putty kullanıyorum.Fakat bir türlü bağlanamadı raspberry' e. "Network error connection refused" hatası veriyor sürekli. SD kart ön yüklemeli olarak geldi. Nasıl halledebilirim.

rck8942

Raspberry e ulasacaksan, direk modeme bagla raspiyi ve modem üzerinden dhcp ile hangi ip yi aldiysa putty üzerinden baglana bilirsin. Raspi-config den ssh yi aktif olmali baglanti kurabilmen icin.
Elektroniker für Betriebstechnik

ds01

Alıntı yapılan: rck8942 - 26 Ekim 2016, 23:08:35
Raspberry e ulasacaksan, direk modeme bagla raspiyi ve modem üzerinden dhcp ile hangi ip yi aldiysa putty üzerinden baglana bilirsin. Raspi-config den ssh yi aktif olmali baglanti kurabilmen icin.

Çok sağolun peki raspi-config ' e nasıl ulaşabilirim.İlla bir monitör yada tv şart mı

Yuunus

ille masaustunu gormek istiyorsan vnc viewer var onu kur.(uzak masaustu programi)

polleme

IP üzerinden bir bağlantı yoksa RCA veya HDMI portundan bir monitör bağlayıp ayarları o şekilde yapmanız ve network erişimini kablolu veya kablosuz sağlamanız gerek. Sonra SSH veya VNC ayarları yapılıp artık uzaktan erişim yapılabilir.

ds01

Alıntı yapılan: polleme - 26 Ekim 2016, 23:45:19
IP üzerinden bir bağlantı yoksa RCA veya HDMI portundan bir monitör bağlayıp ayarları o şekilde yapmanız ve network erişimini kablolu veya kablosuz sağlamanız gerek. Sonra SSH veya VNC ayarları yapılıp artık uzaktan erişim yapılabilir.

Hocam youtube  da birkaç tutorial izledim.Hiç içerisine girip ssh vs açmadan bağlanıyorlar.Önyükleme ile gelen raspianla bir alakası olabilir mi sıfır baştan kursam düzelme imkanı var mı yoksa kapalı olarak mı geliyor hep.

polleme

Raspian özel bir versiyon ise olabilir. İzlediğiniz videolarda ayarları yapılmış bir RPi boot ediyorsa hemen bağlanılabilir. Veya videoda monitör bağlanarak erişim sağlanıyordur. Siz bir monitör bağlayıp işlem yaparsanız sorunu çözersiniz.

Şu seriye bakın, ne yapmanız gerektiğini net göreceksiniz.

http://maker.robotistan.com/kategori/uygula/raspberry-pi-uygula/

ds01

Alıntı yapılan: polleme - 27 Ekim 2016, 00:14:14
Raspian özel bir versiyon ise olabilir. İzlediğiniz videolarda ayarları yapılmış bir RPi boot ediyorsa hemen bağlanılabilir. Veya videoda monitör bağlanarak erişim sağlanıyordur. Siz bir monitör bağlayıp işlem yaparsanız sorunu çözersiniz.

Şu seriye bakın, ne yapmanız gerektiğini net göreceksiniz.

http://maker.robotistan.com/kategori/uygula/raspberry-pi-uygula/

Hocam çok teşekkür ederim.

Firzen

Kararsız...