Qualcomm, NXP satın aldı.

Başlatan MC_Skywalker, 27 Ekim 2016, 18:16:55

FxDev

@CoDeR belirli sayılarda trig atması hoş ama diğer işlemler için DMA kullanılabilir gibi görünüyor.

Gerçi Interrupt Driven sürülen demişsiniz.

Ah @CoDeR ah, şu anki projemde dsPIC kullanmak zorundayım, orada neler olduğunu bir bilsen :)

Hepimizi ARM'la tanıştıran entegreydi LPC1768 ailesi. Yalnız oldum olası NXP'nin fiyat politikasını haz etmem.

Bu arada analog taraftaki çözümleri ne yapacaklar merak ediyorum; özellikle triyak/tristör tarafında ST'den bir tık önde pazar lideriydiler.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

engerex

Alıntı yapılan: CoDeR - 28 Ekim 2016, 12:03:55
fiyat politikası ve peripherals cimriliği konusunda ben de çok kızıyorum adamlara.  oysa ki piyasayı silip süpürebilirdi. hep geriden gelmeyi tercih ettiler. ST Cortex satıyorken adamlara Cortex çıkarmamıştı daha, o zamanlar ARM7TDMI-S satmaya çalışıyorlardı haala..

şimdi de bir Cortex-M7 leri bile yok..  gerçi adamlar da haklı, ARM işin bokunu çıkardı. Mevcut Cortex-M lerde de kullanılan ARMv7 ( ve kısmen ARMv6 ) mimarisine IoT ve IIoT nin güvenlik muhabbeti yüzünden "TrustZone" eklediler. Oldu size ARMv8 mimarisi..

şimdi her birini ayrı lisanlamak vs. de ciddi problem aslında.

şimdi elde o kadar Cortex-M0 .. M4 MCU varken pat diye TrustZone lu Cortex-M23 ve Cortex-M33 mimarisi çıkardı adam (ARMv8), şimdi bir de bunlara ürün yap, ayrıca lisansla bi ton iş. Sonra sen bunlarla uğraşıyorken ARM gitsin yine bir değişiklik yapsın, sonra yine elindekiler patlasın..

bence ARM ın bu kadar çabuk mimari değiştiriyor olması da tüm bu firmalar için büyük sıkıntı..
ST, Atmel ve NXP. Bu üçünün Cortex-M7 leri yok mu?
http://www2.keil.com/mdk5/cortex-M7

Burak B

ST daha yeni STM32H743 duyurdu. Cortex-M7 400MHz ile CoreMark 2020 tutturuyor. Yine bunun yanında allwinner v.b. Cortex-A serisi chip üreticileri ile fiyat politikalarından ötürü başetmeleri zor oluyordur.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle