Hi-Tech Kurulum ve Proje Oluşturma Sorunu

Başlatan kmlmndc, 28 Ekim 2016, 07:37:08

kmlmndc

Merhabalar Arkadaşlar
Aranızda yeniyim. Fırat Deveci'nin HI-TECH İLE PIC Programlama kitabı üzerinden çalışmaktayım. kitapta kullanılmakta olan HI-TECH compilier ile HI-TIDE metin editörünün kurulumunu ve aktivasyon işlemlerini yaptım.
Ancak yeni proje oluşturmak istediğimde "Please Select your product" kısmında "You must specify a product before continuing." Bu sorunu nasıl aşabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada
sonsivri isimli siteden bulabildiğim en yeni sürümü indirdim. Ayrıca bilgisayarım win7 64 bit şimdiden teşekkürler.

FxDev

@kmlmndc kitabın yazarı benim. Yalnız Hi-Tech Microchip'e satılarak artık XC8-XC16-XC32 derleyicilerini çıkardılar. Bilgisayarınıza MPLABX'i kurarak yürümenizi önermem gerekecek. Yakın tarihlerde kitabın XC8'e uyarlanmış güncel versiyonuna ulaşabileceksiniz.

Sorununuza gelirsek (en son Hi-Tide'ı 3-4 sene önce kullandığımı belirteyim) işlemci seçmeniz gerekiyor diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

kmlmndc

Çok teşekkür ederim hem kitap hem de cevabınız için dediginiz şekilde devam edeceğim