stm32f407 kart ile motor sürme

Başlatan giyotintesla, 30 Ekim 2016, 13:28:20

giyotintesla

merhaba.ben stm32f407 kartımla motor sürmeyi(dc , step) öğrenmek istiyorum.Armda yeni sayılırım.motor sürmeyi projemde kullanacağım.projemi de biraz açıklayayım:gps ten aldığı bilgiye göre güneşi takip eden güneş paneli tasarlayacağım inşallah.stm32f407 kullanmak istiyorum.bu karta yeni yeni başladım. bu konuda tecrübesi olan abilerim kardeşlerim yardımcı olabilirlerse eğer çok memnun olurum.iyi günler.

seyityildirim

Önce stm32f4 kartını bi kenara bırakarak dc/step motor nasıl sürülür onu öğrenmen gerekir. mesela step motoru istediğim konuma getirmem için hangi pwm sinayllerini göndermem gerekir ? hızını nasıl ayarlarım gibi soruların teorik cevabını bilmelisin. Daha sonra istediğin pwm sinyalini stm32f4'ten de gönderirsin arduinodan da gönderirsin 2089 yılında çıkacak bir mikroişlemciden de gönderirsin :) mikroişlemci kısmı işin basit yanı

giyotintesla

tamamdır teşekkür ederim.sizin önerebileceğiniz bir kaynak var mıdır motor sürme ile ilgili yardımcı olabilecek ? pdf , link , kitap herhangi birşey...

seyityildirim

stm32 ile yapacam dedin ya bak ST firmasının step motor sürem ile ilgili uygulama notu

http://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/application_note/57/c8/7c/c1/0d/91/46/89/CD00003774.pdf/files/CD00003774.pdf/jcr:content/translations/en.CD00003774.pdf

Ayrıca türkçe istersen megep in konu ile ilgili pdf leri de güzel. google dan çıkar hemen

skara1214

step motor için hazır sürücüleri kullan akımı söylememissin ama a4988 ve benzeri ürünlerin boardları  piyasada mevcut. dc motor içinde l298 v.s.nin boardları mevcut onu kullanabilirsin. geriye kalan pwm kullanımını öğrenmem o kadar
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

okg

KTU Elektronik Haberleşme - YTÜ Haberşelme YL - GTU Haberleşme YL

mrtplt

böyle bir uygulama notu olamaz akla aykırı, step motor sürmek bu değildir

mrtplt