Altera Quartus ile Blok Şema Oluşturma Problemi

Başlatan universitelim54, 01 Kasım 2016, 13:14:06

universitelim54

Mrb Arkadaşlar

Altera Quartus II ile blok diyargam oluşturmak istiyorum. Aşağıda resmi görülen şemada Ram2_Out bloguna ait 64 adet Ram2_Out Çıkısları bulunmaktadır. Yan tarafında ise Timer_Out Blokları Bulunmaktadır. Bu 64 çıkışı Timer_Out bloklarının sırası ile Data_in (1 Bitlik Giriş )girişlerine bağlamak istiyorum.

Ram2_Out cıkısını nasıl adreslemem gerekiyor ki bu timer_Out blokları ile bağlayabileyim.

Bilginizi rica ederim

universitelim54

muuzoo

Alıntı yapılan: universitelim54 - 01 Kasım 2016, 15:02:34
Bunu bilen yok mu şimdi :(

Normal şartlar altında bu işi yapmanın en kolayı kod ile yapmakta. Ben açıkçası bu grafik arayüzü hiç kullanmadım. tiimer_out gibi bir component tanımlanmış olsun. İlgili componentten 64 adet üretip her birinin girişine ram çıkışlarını vermek için örnek bir kod şöyle olabilir:

TMR_GEN: for i in 0 to 63 generate
  TMR : timer_out
    port map (
      clk     => clk,
      rst     => rst,
      data_in => ram_out(i));
end generate TMR_GEN;
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

universitelim54

Ben daha once bu yolu hıc kullanmadım bu kodlar ıcın yenı bır vhdl dosyasımı olusturulacak ?

muuzoo

Alıntı yapılan: universitelim54 - 01 Kasım 2016, 15:18:37
Ben daha once bu yolu hıc kullanmadım bu kodlar ıcın yenı bır vhdl dosyasımı olusturulacak ?

Öncelikle top_level diyebileceğim bir ana kod olması lazım. Daha sonra componentleri tanımlayıp ardından da bu componentler arasındaki bağlantıyı tanımlarsınız. Eğer grafik araç üzerinden devam edecekseniz muhtemelen sizin yapmaya çalıştığınız şey bus connection gibi bişi olmalı. Onunla ilgili tutoriallara bakmanızı öneririm.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

universitelim54

bus varda orda adreslemeyi göremedim bana göre özelliklerine girip şunu şuraya bağla diyebileceğim bir secenek olmalı ama bulamıyorum. kafayı yedırtecek yakında bana

universitelim54

Nasıl yapıldıgını buldum aksam bır vıdeo cekıp yuklerım