Ne oldu da bu ledlerin verimi bu kadar artırıldı?

Başlatan Zoroaster, 12 Kasım 2016, 14:36:11

baran123

@Cemre. hocam o çubuk ledlerin isimleri nedir acaba ? Bir ara stajda görmüştüm de felaket ışık ve ısı veriyordu. :)
Edison markaydı sanırım benim kullandığım daha küçük bir şeydi.
Bu arada onlarda "Power Led" olarak mı geçiyordu ?

Cemre.

@baran123 hocam COB (Chip on Board) LED olarak geçiyor.
Misal; http://www.dx.com/p/diy-20w-6500k-2100lm-white-light-cob-led-module-12-14v-170-x-15mm-199875 (Bu arada benimkiler bundanmış, günahını almışım yazık)

erkan614

led aydınlatma sektörü adetleri artıp teknoloji gelişince yüksek verimli çipler üretilmeye başladı
E hali ile 10mA lik LED'ler içinde artık o çipler kullanıldığından fazla ışık veriyorlar
Tamamen yarı iletken teknoloji gelişimi

ipek

kötümser değilim,ama çok gezenti biri olduğum için Led aydınlatma ve reklam sektöründeki tabela olayının daha emekleme döneminde ,
olduğunu düşünüyorum.

pır pır flash eden ledler,hiç hoş bir görüntü değil ,nedenini sorduğumda ise seri kolda arada tek bir led bozulup Flash yapıyormuş gibi bir etkiye
giriyormuş..
sinema panoları döviz büroları ,hatta eczane panelleri ,eksik satır kolon dolu,arada kıpır kıpır can çekişen led'ler,hele otomotiv sanayi,trafikte eksik led'ler insanı sinir ediyor,ya çin'in elinden alınacak bu sektör,pahalı olsun iyi olsun,uzun ömürlü olsun,yada seviyeyi oturtabilmeleri için on yıl beklemek gerekecek..

aynı gün aynı mağaza aynı kutudan alınan,ledler biri parlak biri sanki başka bir tara bakıyor gibi,biri başka ,diğeri başka akım çekiyor..

ama günahını almayalım,Sezar'ın hakkını verelim,akıllı telefonlara ne led koyuyorlarsa sanırsın 3M prejeksiyon makinası...

OG

Lux değil de watt başına lümen (lumen/watt) değeri Led için verimi ifade eder.

https://en.wikipedia.org/wiki/Luminous_efficacy

http://www.rapidtables.com/calc/light/how-lumen-to-watt.htm
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

HeCToR

@ipek hocam çin malları ile karıştırmayın derim yada belirsiz imalatçılarla ben led ürünleri imalatı yapıyorum sayısını veremeyeceğim kadar şu an çalışır yerler var holdingler vs. en eskisi 5 yıl oldu diyebilirim ve 1 adet arızalı çıkmadı ilk gün takıldığı gibi aynı performansda yanmaya devam etmekte çok memnunlar belli dönemlerde çıkar takılı olan yerleri gezeriz çok memnuniyetle karşılanıyoruz gittiğimiz yerlerde +- beslemeyi ver yansınla bitmiyor bu işler piyasada o kadar çok merdiven altı üreticiler varki yada ithalatçılar piyasanın içine ediyorlar ama insanlar uyandı artık ucuz diye alıyorlar ellerinde patlıyor hepsi sonra kaliteli arayışı içerisine giriyorlar bizim kullanmış olduğumuz sadece ledi edison marka ithalat ediyor ve kullanıyoruz çokta memnunuz 30 adete yakın ürünüm bulunmakta geri kalan driver , kalıplar vs. tasarımlar kendimize ait LED gerçekten aydınlatma , tasarruf , sağlamlık konusunda olsun çok başarılı.
Ürünlerden kareler

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

ipek

@HeCToR evet gerçekten özenli görülüyor,ben aslında P10 panellere uyuz oluyorum...

HeCToR

Alıntı Yapevet gerçekten özenli görülüyor,ben aslında P10 panellere uyuz oluyorum...
@ipek Hocam P10'lar ile hiç ilgilenmedim sadece iç ve dış aydınlatma ürünleri tasarlıyorum.P10 panel nerede görsem hepsi arızalı zaten rezil ürünler ele ayağa düşmüş onlar.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir