3d printer ile yaptıklarım

Başlatan erhanmete, 17 Kasım 2016, 09:25:38

Firzen

University of Idaho                                  Postdoctoral Fellow

yolcu27

@erhanmete hocam bende daha yeni yeni s3d kullanmaya baslıyorum. daha support ile denemem olmadı fakat repeiter kullanırken cura da bir türlü kolay çıkan kırılan destek atamadım :) hep sakallı kaldı bastıgım parçalar:D

erhanmete

bende bi onu beceremedim bir sürü deneme yaptım ama bit türlü sonuçları beğenmedim.
cura ya alıştım onda bu tip ayarları kolay yapabiliyoruz.

Firzen

bir video çekip atabilir misiniz hocam. Ben PLEN2 robotun STL parçalarını githubdan indirdim fakat basamadım çok fazla destek atmam gerekiyor diye. İnternetten bir incelerseniz eğer olursa direk basmak isterim.

erhanmete

erhanmete

Alıntı yapılan: Firzen - 06 Aralık 2016, 20:00:30
bir video çekip atabilir misiniz hocam. Ben PLEN2 robotun STL parçalarını githubdan indirdim fakat basamadım çok fazla destek atmam gerekiyor diye. İnternetten bir incelerseniz eğer olursa direk basmak isterim.

bazı parçalar desteksiz basılamıyor malesef. ama destek atmaya çekinmeyin tamam temizlemesi biraz sıkıntı fakat imkansızı zorlamaya da gerek yok. benim desteksiz çıktım neredeyse yok bir yerlere mutlaka gerekiyor.
plen2 nin bazı parçalarına baktım, dediğiniz gibi baktığım parçalarda destek çok. ama basılır temizlenir sıkıntı olmaz. bir parçayı seç ben basıp gönderiyim öyle değerlendirelim.

Firzen

Alıntı yapılan: erhanmete - 07 Aralık 2016, 02:12:22
bazı parçalar desteksiz basılamıyor malesef. ama destek atmaya çekinmeyin tamam temizlemesi biraz sıkıntı fakat imkansızı zorlamaya da gerek yok. benim desteksiz çıktım neredeyse yok bir yerlere mutlaka gerekiyor.
plen2 nin bazı parçalarına baktım, dediğiniz gibi baktığım parçalarda destek çok. ama basılır temizlenir sıkıntı olmaz. bir parçayı seç ben basıp gönderiyim öyle değerlendirelim.

Bende Simplfy3d kullanıyorum hocam. Servo motor Bracketlerini basarken şekli kutu gibi ama içi ve sağı solu boş sadece.

Resimde de görüldüğü gibi en altta soldan ikinci parça. İki servoyu birleştirmek için içi boş. Ama iskelet var ve destek atılması lazım. Temizleme işlemini nasıl yapıyorsunuz acaba?

erhanmete

muhteşem üçlüyü kullanıyorum :)  (yankeski,maketbıçağı,kargaburun)
deneme için ben basıyım bakalım neler olacak.

Firzen

Tamam Hocam bende basacağım ona göre tekrardan :)

FormUser

3D yazıcılar ile neler yapıyorsunuz, yani bu araç ile gelir elde etmek için nasıl baskılar veya ne tür işlemler yapmaktasınız.

Firzen

Alıntı yapılan: FormUser - 10 Ocak 2017, 13:18:52
3D yazıcılar ile neler yapıyorsunuz, yani bu araç ile gelir elde etmek için nasıl baskılar veya ne tür işlemler yapmaktasınız.

Burada yazanlara dikkat ettiysen amaç gelir elde etme değil sadece hobi ve kendi işlerimiz için. Gelir elde etme vs gayen varsa ZORTAX vs gibi yüksek çözünürlüklü olan 3D Printerler kullanman lazım.

DEno_12

Alıntı yapılan: Firzen - 11 Ocak 2017, 10:20:12
Burada yazanlara dikkat ettiysen amaç gelir elde etme değil sadece hobi ve kendi işlerimiz için. Gelir elde etme vs gayen varsa ZORTAX vs gibi yüksek çözünürlüklü olan 3D Printerler kullanman lazım.

Ne farkı var Zortax'ın?

https://www.productchart.com/3d_printers/5854_vs_5983

Firzen

Alıntı yapılan: DEno_12 - 11 Ocak 2017, 10:40:26
Ne farkı var Zortax'ın?

https://www.productchart.com/3d_printers/5854_vs_5983

Verilere göre bakıyorsunuz buna ek olarak elimde iki farklı baskı var bir zortax ile yapılan pahalı baskı birde reprap ile.

Neden bu kadar pahalı olduğunu anlıyorum.

DEno_12

Alıntı yapılan: Firzen - 11 Ocak 2017, 13:23:33
Verilere göre bakıyorsunuz buna ek olarak elimde iki farklı baskı var bir zortax ile yapılan pahalı baskı birde reprap ile.

Neden bu kadar pahalı olduğunu anlıyorum.

Tamam anladım sizi. Örnek olarak verdim linki. Nedir fark detaylı açıklayabilir misiniz? Ayrıca bir de PLA kalitesinin çok önemli olduğu söyleniyor. 60 tl ye de PLA var 300 tl ye de.

mihri

Her ikisi de FDM sonuçta bence iyi ayarlanan reprap ile zortax arasında çok fark olmaması lazım...

En azından prusa ile.
"Eppur si muove!"