EM::Bitz Debug Esnasında Peripheral Registerlar

Başlatan muhittin_kaplan, 17 Kasım 2016, 09:50:46

muhittin_kaplan

EM::Bitz Debug Esnasında Peripheral Register leri görebilmek için basit bir işlem gerekiyor. Sanırım Yandan Çarklı IDE ler den eksiği yok fazlası var ;)

https://www.youtube.com/watch?v=-3t1mZXDbmI

Klein

Coocox'u  proje oluşturmadaki pratikliği, kod tamamlama özellikleri, Ctrl+sol tıklama ile ilgili fonksiyonun veya değişkenin tanımlandığı yere gitmesi gibi pratik özellikleri yüzünden sevmiştim.

CooCox'un 1.7.8  sürümünü kullanıyorum ve şikayetim yok. Kullandığım tüm işlemciler için desteği de var.
Fakat Debug konusunda biraz sıkıntılı. İstiktrarlı çalışmıyıor, live watch özelliği yok (varsa da ben görmedim).
Ama yukarıda saydığım özellikleri debugdan daha önemli gördüğüm için katlanıyorum.

Bu bilgiler ışığında , EM::Bitz  hakkında ne söylersin.  Geçsem pişman olur muyum?

muhittin_kaplan

Hocam bende önceden Cocoox kullanıyordum malum.
Em::Bitz e gelince,
Kod Tamamlama mevcut,
Fonksiyona Terstıkla ister dosyada, ister projede, istersen tüm workspace de ulaşabiliyorsun.
live watch (debug esnasında program koşturulurken-adım adım değil) için daha önceden semihost kullanılıyordu, şimdi yeni bir araç eklemişler EB Monitör, çok daha kolay daha hızlı.
Yeni versiyona CUBEMX importer yapacaklarını yazdılar (Şu an MPLABX ve Cocoox projelerini import edebiliyor)
Pişman Olmaz Mutlu olursunuz.

kralsam

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Kasım 2016, 13:01:38
Hocam bende önceden Cocoox kullanıyordum malum.
Em::Bitz e gelince,
Kod Tamamlama mevcut,
Fonksiyona Terstıkla ister dosyada, ister projede, istersen tüm workspace de ulaşabiliyorsun.
live watch (debug esnasında program koşturulurken-adım adım değil) için daha önceden semihost kullanılıyordu, şimdi yeni bir araç eklemişler EB Monitör, çok daha kolay daha hızlı.
Yeni versiyona CUBEMX importer yapacaklarını yazdılar (Şu an MPLABX ve Cocoox projelerini import edebiliyor)
Pişman Olmaz Mutlu olursunuz.

Bende düşünüyorum geçsem mi diye. Keil desteği sağlam bir program kendini ispatlamış ama MPLAB gibi birşey nerdeyse. eclipse tabanlı ideler çoğu zaman kurulumu yada entegrasyonu zor oluyor. Ama çalıştığı zaman harika çalışıyor. Bu arada @Klein hocam sizin o ihtiyaçlarınız zaten eclipse tarafında karşılanıyor. (debug ve live watch hariç. Bunlar entegrasyon konuları)