~300 - 350 tl civarınd Trms ve data logger özellikli multimetre arayışı

Başlatan tekosis, 25 Kasım 2016, 02:08:47

tekosis

~300 - 350 tl civarında true rms ve mümkünse usb data logger özelliği olan bir multimetre arıyorum. bu fiyata bulamazsam belki biraz daha zorlarım yada beklerim.

uni-t ud71a,   uni-t ud71d,    uni-t ud71c,   uni-t ud71b modelleri hoşuma gitti ama birazcık pahalı geliyor bu modellerden birini kullanan var mı acaba? tavsiye edeceğiniz başka cihazlar var mıdır?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

orangutard

Öncelikle EEVBLOG - Why UNI-T meters suck.

Bu da yine eevblog'dan alıntı, birçok marka/model DMM karşılaştırmasının bulunduğu bir döküman.

Kendim Fluke 189 II ve Mastech MS8250d kullanıyorum, mastech fiyat olarak size uygun gelebilir. Auto-ranging gayet hızlı, 1pf'ye kadar capacitor ölçebiliyor, usb bağlanabilirliği var v.s.

polleme

UT71E kullanıyorum ve özelliklerinden memnunum. Özellikle güç ölçmesi (içinden ölçme prizi çıkıyor) beni cezbetmişti.

HexfeT

İyi bir multimetre almaya karar verdiğimde değerlendirdiğim modellerden biri UT71E idi. Kesinlikle 400-500TL para verilecek bir alet değil. İncelemeye bakılırsa fiyatına göre çok rezil bir alet. Brymen BM869 aldım, çok memnunum.

Yeşil çerçevedeki ground jakına giden yola bakın. Milyoncuda 10TL ye satılan alette bile böyle bir şey göremeyiz herhalde. Kim çizdiyse bunu artık.

polleme

UT71E'yi belli 1-2 özelliğinden dolayı (özellikle güç ölçümü benim için önemliydi) tercih etmiştim ve aynı zamanda ikinci bir multimetre olarak da kullanıyorum. Ama asıl kullandığım cihaz Fluke 87-V. İşimi tek cihaz ile yapmıyorum, elimde şu cihazlar var:

Fluke 87-V
UT71E
UT33D
UT61E
UT120C
UTD1025DL
YX360TR
DT830D
Proskit MT2017

Ölçtüğüm sistem, hassasiyet ve risklere göre birini tercih ediyorum.

G-Kocak

Netes fluke ürünlerinde yıl sonuna kadar sabit kur üzerinden kampanya başlatmış. Bütçeyi biraz daha zorlayarak daha iyi ürünler alabilirsiniz.

http://www.netes.com.tr/kampanya.asp?gorev=detay&id=147

tekosis

cevaplar için teşekkür ederim. flukenin istediğim özellikteki ürünleri benim için şu an çok pahalı.
@polleme maşallah her türden cihaz var.
@G-Kocak indirim güzel de kampanyadaki  modeller benim için çok pahalı. fiyatı uygun olan flukelerde de data logger yok.
@HexfeT brymen bm867s modelinde usb data logger var bir yerde buldum 550tl civarı fiyatı var. sence bu alet nasıldır?
@orangutard Mastech MS8250d fena görünmüyor. ölçüm toleransları hali ile diğer aletlere göre biraz fazla ama fiyat/performans olarak güzel. ayrıca dökümanı inceledim iyice kafam karıştı :)

HexfeT

BM869 daha sonra çıkan güncellenmiş versiyon diye biliyorum. BM687 incelemelerine bakıp 869 aldım ben. Sadece  "Infotek" diye bir firmada vardı. Şimdi baktım 777TL+Kdv olmuş son fiyatı. Data logger için gereken usb modül opsiyoneldir ama, ona dikkat et.

tekosis

mozkan87

İki sene önce brymen bm869 aldım. Fiyat performans olarak çok başarılı buluyorum. İş yerinde kullandığım fluke 87 ile karşılaştırdım ölçümler oldukça stabil, fluke 87 den fazlası var eksiği yok. Data log özelliğini kullanmak için kendi optik izolasyonlu kablosu var onu almanız gerekiyor kutudan çıkmıyor (benimkinde çıkmadı en azından). Türkiye distürübütörü netes bildiğim kadarıyla. Mail atıp teklif isteyebilirsiniz.

http://www.netes.com.tr/urundetay.asp?id=1104

ahmetbudak

Brymen e  her türlü güvenebilirsiniz 10 yıldır kullandığımız var problem çıkarmadı doğru ölçümleride flukeden geri kalmaz.

tekosis

tüm cevapla için teşekkür ederim. haftaya Ankara'ya gideceğim. en iyisi birde orada bakayım. bunca zaman bozuk aletle idare ettim bir hafta sıkayım dişimi.

tekosis

uni-t ut71c multimetreyi bir yerden yaklaşık 420tl ye buldum. bu fiyat beni şüpheye düşürdü acaba sahte olabilir mi? bu markada var mıdır acaba?