Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Tivibu için Access Point.

Başlatan Mucit23, 28 Kasım 2016, 00:56:05

Mucit23

Selamlar

Tivibuyu modemden uzak bir başka bir odada çalıştırmak istiyorum. Tivibu cihazının girişi Cat5 Modem ise başka bir odada kablosuz yayın yapıyor. Tivibu'yu wi-fi üzerinden çalıştırmak için Access point mi almak gerekir? Access point yeterli geliyor ise 300mbps yeterli gelir mi? 

DEno_12

Home Plug almanız gerekiyor. Tivibu arıza kaydı oluşturun TT düşük ücretle faturaya yansıtarak veriyor.

Mucit23

Peki Tivibu nun düzgün çalışabilmesi için HomePlug'un min. hızı ne olmalı?

DEno_12

Telekom genelde Tp-link TL-PA4010PKIT kullanıyor. 500MBps.

minicihazlar

Ben TurkcellTV+ kullanıyorum ve aynı problemi yaşadım. Önce PLC (Power Line Communication) ile çözmeyi denedim ama ne kadar hızlı olanını seçsem de kombi falan çalıştığında ekranda bloklanma oluyordu ki bu paket kayıpları nalamına geliyor. Şimdi Airties'ın wifi-eth dönüştürücüsünü kullanıyorum, aynı zamanda network extender olarak çalışıyor. 11ac 1600MB/s olduğundan PLC'ye göre çoook daha stabil. Ama şunu da söylemeliyim yine de binadaki wifi aktivitrsi çok arttığında nadir de olsa bloklanma görüyorum. En iyi çözüm direkt eth, sonra wifi, sonra da PLC bana göre.

Mucit23

Valla öneriler üzerine ben Tp-link TL-PA4010PKIT aldım. Bimeks'te indirim vardı kargo dahil 118TL ye aldım. Gayet iyi çalışıyor donma felan yok.