logitech r400 sunum kumandasını iki bilgisayarda kulanmak?

Başlatan batuses, 02 Aralık 2016, 22:54:16

batuses

merhabalar arkadaşlar elimde logitech r400 sunum kumandası var ve ben bunu iki bilgisayrda aynı anda kullanmak istiyorum. USB alıcısını nasıl bir devre veya şema ile iki bilgisayarda çalıştıra bilirim. araştırmalarım sonucu türkiyede buna benzer slayderler yok sadece amerikada bulunan bir firmada var ve maliyeti çok yüksek http://www.dsan.com/CueLights/CueLights.asp yardımcı olursanız cok sevinirim.

muhittin_kaplan

sunum kumandası mı yok, iki bilgisayarı kontrol eden mi yok?

batuses

iki bilgisayarı kontrol eden yok türkiyede amerika bir firma satıyor logitech de sadece bir pc siyi kontrol edecek kumandalar satılıyor benim istedigim ise tek kumanda ama iki pcyi kontrol etmek

batuses

yani şöyle düşün bir tane mouse var ikide bilgisayarım bunu aynı anda ortak bir uç yapıp iki pcye baglamak gibi

batuses

bu iki link de iki bilgisayarı aynı anda çalıştırmaz sadece ayrı ayrı çalıştırır aynı kwm siwicher gibi
benim aradıgım şey aynı anda iki bilgisayarı kontrol etmek

muhittin_kaplan

neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduğunuzu yazarsanız belki alternatif bir çözüm olabilir

batuses

ihtiyacım olan cihaz aslında bu ama ben bunu türkiyede bulamıyorum yurt dışında var ve pahalı nurmal bir sunum kumandası 15 dolarken bu cihazın buraya gelmesi 500 600 doları buluyor.

bunu kullanmamın sebebide iki bilgisayarda sunum olacak 1. bilgisayarda türkçe bir sunum 2. bilgisarayda ingilizcesi olacak bu iki bilgisayrdaki sunumun aynı anda geçişini saglamak için kulanacagım

engerex

Power Point sunumu mu?
Eğer kumanda PC'ye tuş basımı yolluyorsa ufak programla çözebilirsin. A ve B makinası ağdan birbirine bağlanır. A makinasına sunum kumandası bağlı olduğunda bir uygulama basılan tuşları yakalayıp B makinasına yollar.

muhittin_kaplan

şu işinize yaramaz mı, iki monitör desteği var powepoint in, araştırınız bu konuuyu, monitörün birinde notlar felan gösterirlirken diğerinde sunum gösterilebiliyor

yas

En basit türde olan rf li mouse lar ile yapabilirsin, genelde bunların üzerinde 2 rf kanalı mevcut, sunumu başlattıktan sonra alıcıları aynı kanala getirip her bir tıklama ile geçişleri sağlayabilirsin.

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr