microcontroller dan analog çıkış almak

Başlatan apot, 09 Aralık 2016, 19:31:54

apot

Merhaba,
Msp430 microcontrollerdan analog çıkış almak istiyorum. Ağırlık dirençli DAC devresi buldum.Analog çıkış almak için bu devreyi direk mikrocontrollera(MSP430) mı bağlamam gerekiyor yoksa ekstra bir şeye ihtiyacım var mı?Bulduğum DAC devresini ek olarak ekliyorum.Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Melih1802

Analog çıkış demişsin ama devre analog giriş.

atomx

Extra birsey gerekmiyor uc ye baglaman yeterli pwm + alcak geciren filtreye de bakabilirsin daha az malzeme ve tek pin ihtiyaci var
Hüseyin TECER

Zoroaster

Basbayağı 4 bitlik DAC işte.

Opampa bağlı dirençleri işlemcinin 4 bit portuna sıra ile bağlarsan porta yazacağın değerin voltaj karşılığını alırsın.
Seytan deliginden kacti.

JOKERAS

İşlemcinin kendi DAC'ı yokmu?
Iiiyyy, ne iğrenç!:)

FxDev

Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

serdararikan

apot

Herkese merhaba;
kullandığım DAC devresindeki op-amp tan eksi voltaj alıyorum.Ama benim sürücü için artı voltaja ihtiyacım var.nasıl bir yol izleyeilirim.Inverting op-amp kullanmak istedim ama iki op-amp birbirine bağlandığı için sorun veriyor.Yardımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.