Cihaz ekranı için ön cam (Malzeme önerisi)

Başlatan Elektroemre, 11 Aralık 2016, 11:58:50

Elektroemre

Merhaba arkadaşlar,

El tipi renkli ekranlı bir cihaz tasarlıyorum. Resimdeki gibi ön cam için kullanabileceğim malzemeler nelerdir?
Siyah kısımları için serigrafi mi yaptırılıyor? (ekran camının kenarında siyah kısım)

Leksan yada membran etiketlerdeki şeffaf kısım hoş gözükmüyor. Alternatifler nelerdir?

diot

polikarbon cam  kullanabilirsin. hem kırılmaz hem kenarlarına işleyip kanal falan açabilirsin. Örnek olarak organik gözlük camları gibi.

http://www.polikarbon.com.tr/solid-polikarbonat-levha.htm

ipek

emre cok ucuza boş cd dvd kapları bulup lazer ile kestirmistim,ama o malzemeyi plaka olarak bulamadım...cok ince Uhu marka roller print çift taraflı band ile yapıştırmıştım...

Elektroemre

@diot hocam bu malzemeyi ön panel haline getirecek hizmet veren firma var mıdır?
Malzemeyi alıp bizim kestirip serigrafi yaptırmamız mı gerekiyor?

@ipek hocam seri imalata uygun bir şeyler lazım.

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

diot

sanırım reklam işi yada tabela işi yapan firmalara yaptırabilirsin. Uygun aletlerin olduğu bir atölyen varsa kendinde yapabilirsin.
Kumlama , kenarlara kanal açma, boyama falan yapılabilir.

Zoroaster

Kolay çizilmeyen malzeme olarak ne kullanılabilir?
Seytan deliginden kacti.

muhittin_kaplan

şef112

Emre hocam tabela yapiminda kullanilan pleksiler var ince  saydam orda bulabilirsin sanırım..

Spectrum analayzer yolda mi bekliyoruz.

iyi çalışmalar 😊
ELEKTRONİK CİDDİ BİR İŞTİR,HOBİ OLAMAZ

taylanistanbul

Ben polikarbon levha ürünü  tavsiye ediyorum, 3m tarzı ilk çıkanlar tavsiyemdir.