Bluetooth Led uygulaması

Başlatan emre94, 18 Aralık 2016, 00:39:54

emre94

Herkese merhaba arkadaşlar bir proje üzerinde çalışıyorum ve Termit bluetooth arayüz programı ile YUNUS yazdığımda  Ledimin 1 saniye arayla yanmasını istiyorum bunun için taslak bir kodum var fakat sonunu getiremiyorum yardımlarınıza ihtiyacım var.
   #define LED GPIOC_ODR.B13

char  gelen ;
char txt[]= "yunus";

void main() {

GPIO_Digital_Output(&GPIOC_ODR, _GPIO_PINMASK_13);   //C portunun 13.pini çıkış yapıldı.

UART2_Init(9600);              // Initialize UART module at 9600bps

delay_ms(100);

while (1) {                     // Endless loop
    if (UART2_Data_Ready()) {     // If data is received

gelen= UART2_Read(txt) ; //gelen veriyi oku

}                                                      

if(gelen==txt )    //
                      {
                      LED=1;
                      delay_ms(1000);
                      LED=0;

}
                    }

Kodum bu şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum ne yapmalıyım?

emre94

XX_CİHAN_XX

Termite (serial terminal) programını kullanarak bluetooth haberleşmesi mi yapmak istiyorsun? Zira " Termit bluetooth arayüz programı" diye bir program ben bilmiyorum. Ayrıca hangi bluetooth modülü ile çalışmak istediğini belirtmemişsin. Öncelikle forumda kullanmak istediğin bluetooth modülünün adı ile bir arama yapıp sonra buradan sorularını netleştirmeni öneririm.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

emre94

Merhaba evet termite adli programla hc-06 bluetooth modülünü kullanarak haberleşme yapmak istiyorum fakat tek karakterden ziyade uzun bir kelime yazarak led,motor vs. Kontrolunu gerceklestirmek istiyorum.

MrDarK

Seriport'dan data nasıl alınır. Alınan data nasıl karşılaştırılır için güzel bir önek var incelemeni tavsiye ederim.

https://github.com/Picproje/ESP8266-Wifi-Modul-ornek-Uygulama/blob/master/ESP8266_Example/src/main.c
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK