688 smd code resistor

Başlatan huseyin3535, 19 Aralık 2016, 02:11:42

huseyin3535

Merhaba Arkadaşlar elimde bir tane 688 yazan smd direnç var normalde bu direnç 6.8Gohm ediyor ama ölçü aletiyle bakıldığında 8 ohm göstermekte ve kısa devre göstermektedir. ayrıca bu direnç UC3525 pwm entegresinin bacagına 1 tane bc817 baglanmış bu transistörün emiterine baglı beyzinde ise 47 ohm luk direç var transistörün kollektörüde UC3525 in 8 bacagına gidiyor UC entegresini besleyen 12voltun (-) ucuna gitmektedir. Bu küçüklükte bu değerde direnç olma ihtimali var mı ? şimdiden teşekkürler

Ayrıca uc3525 in 11 bacagına bir tane mosfet baglı bu mosfet ( IRFPE50) Trafoyu sürmektedir. sürekli patlıyor uc yi değiştiriyorum hem mosfet hemde geyt bacagına baglı 24 ohmluk direnç sürekli patlıyor

ipek

meslek hayatımda şahit olmadım,tabiikide olabilir,EIA-96 standartına göre artık yeni yapılan dirençler eski kodlamaya göre okunmuyor,bizim rahat görebileğimiz şekilde macro modunda fotolayabilirmisin ?

huseyin3535

47 ohmluk direncin hemen altında

huseyin3535

Kartın üstünde zift tarzında koruyucu vardı o kısmı söktüm U1 yerinde Uc2525 entegresi vardı onun yerine uc3525 buldum piyasadan

Zoroaster

Seytan deliginden kacti.

muhittin_kaplan

6.8ohm

huseyin3535

O kısım tahrip olduğundan dolayı sekize benzettim ama bir türlü anlam veremedim olabilir o sıra aklıma gelmedi hiç 😄

huseyin3535

Arkadaşlar çok sağolun benim dikkatsizliğime gelmiş dediğiniz gibi 6R8 6.8ohm çok teşekkürler

Bir de u1 entegresi sürekli mos patlatıyor mosun geyt bacağında 24 ohm direnç var ve 18v 1w zener var mos cıkısıda trafoya gidiyor

mehmet

O entegrenin adı sadece U1 mi?
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr