domain adı almak için godady.com nasıl?

Başlatan tekosis, 26 Aralık 2016, 00:52:22

tekosis

bu günlerde bir internet adresi alasım geldi, araştırmalarım sonucunda godady.com karşıma çıktı. domain adını, hosting hizmetini buradan almayı düşünüyorum ama önce bilenlere danışayım dedim. sizce nasıldır burası yada başka tavsiyeleriniz var mı?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Cemre.

godaddy çok bilindik bir alan adı sağlayıcısı. Benim de iki yıllık bir alışverişim oldu. Uptime %100'e yakın diyebilirim. Sorun yaşadığınızda iletişim kuracak kadar dil bilginiz varsa sorunsuz kullanırsınız diye düşünüyorum hocam.
Wordpress gibi hazır yazılımlar kullanacaksanız buna doğrudan desteği var mı falan bunları da araştırabilirsiniz.

Tam olarak ne yapmayı düşünüyorsunuz? Kişisel blog mu?

OG

Çok tavsiye ediyorlardı,
Sınırsız alan sınırsız trafik vs uygun fiyata diye yeni aldım.
Herhangi bir problem görmedim şu ana kadar.
Mesai saatleri içinde TR'den telefon ile destekleri var. İlgi ve tutumları beni şaşırttı gerçekten.

Bahsettiğim host tarifesini alırsanız com uzantılı 1 adet domain name i başlangıç için ücretsiz veriyorlardı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Maxim

sahtekarlar!
ilk katılımda çok ucuz domain ve hosting imkanları var ama 1. yada 2. seneden sonra kazık fiyatlara hazırlıklı olun.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

engerex

Bir zamanlar Google alan adı için bu firmaya yönlendiriyordu. Şimdi kendi sağlıyor olması lazım.
Alan adı için 1 numara ama web alanı için o kadar iyi değil deniyor.

tekosis

cevaplar için teşekkür ederim. hiç alakadar olmadığım bir konu web sitesi ama yavaş yavaş girmek gerekiyor. en azından şimdilik sadece domain adını buradan almam uygun gibi görünüyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Andromeda

Türkiye de ODTÜ var alan adı veren, bildiğim kadarı ile..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

mert3162

az önce bir domain sorgulattım 8.44 tl diyor .com uzantısına sonraki yıllar 40 tl nasıl oluyor anlamadım benim kullandığım yerde 4.90$ iken nasıl oluyorda bu paralara verebiliyorlar ki normalde 15$ civarı olmasına rağmen domain alacaklar elini çabuk tutsun bu kampanyadan faydalansın derim.

8 yıldır kullandığım ve aşırı memnun olduğum yer turhost

Beni hiç üzmediler.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

wtrk

Benim 6 tane alan adım var ve hepsi godaddy'den kesinlikle menunum.

Firmanın Türkçe desteği hafta içi mesai saatlerinde var, haftasonları ise ingilizce sorununuzu çözebilirsiniz.
0800'lü ücretsiz çağrı hattıyla haftasonları amerikayla görüşürken ücret yok, UPtime  %100.. Avantajı bana göre baya fazla.
NoBody Can Stop Me!!!!!

engerex

Alıntı yapılan: mert3162 - 26 Aralık 2016, 11:19:08
az önce bir domain sorgulattım 8.44 tl diyor .com uzantısına sonraki yıllar 40 tl nasıl oluyor anlamadım benim kullandığım yerde 4.90$ iken nasıl oluyorda bu paralara verebiliyorlar ki normalde 15$ civarı olmasına rağmen domain alacaklar elini çabuk tutsun bu kampanyadan faydalansın derim.

8 yıldır kullandığım ve aşırı memnun olduğum yer turhost

Beni hiç üzmediler.
GoDady domainleri ilk yıl ara ara $1 veriyor.

elektronik

domain Türkiyeden güvenilir bir firmadan almanızı tavsiye ederim. ilerde siteniz büyür ve bir hatadan dolayı domain elinizden giderse tüm emekleriniz boşa gider.

tekosis

teşekkürler arkadaşlar. godady den aldım şu an domaini. inşallah sıkıntı yaşamam.