Sarhoş teker alternatif ?

Başlatan yolcu27, 28 Aralık 2016, 15:36:17

yolcu27

Sarhoş teker yerine ne kullanabilirim . Basit bir çizgi izleyen araba yaptimda arka tekerler hazır 6  redüktölu olandan . Öne sarhoş teker almamisim ne kullanabilirim sizce

Zoroaster

Demir teli J şeklinde bük tak gitsin. Ataç bile olur.
Seytan deliginden kacti.

bit01

İri bir boncuğa tel geçirerek yapılabiliyor. 
Şu na benzer şekilde.

yolcu27

Boncuktan ziyade elimde 624 625 rulmanlar var onları denemek istiyorum. Randıman vermezse boncuk koyayım

overlok

Selam, elinde eski walkman, kaset çalar var mı? Varsa resimdeki parçayı kullanabilirsin, market arabalarındaki tekerlek mantığı şeklinde.

Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

xoom

Yuvarlak bilyali olanlar daha kivrak dönüşe imkan verir.

zamzam23

ankyra

Alıntı yapılan: Zoroaster - 28 Aralık 2016, 16:01:55
Demir teli J şeklinde bük tak gitsin. Ataç bile olur.

katılıyorum uğraşma boşuna... ben en iyi sonucu kablo bağı ile aldım. kablo bağının üzerinde süründürttüm.

yolcu27

bilyalı teker kesinlikle daha rahat kontrol manevra sağlayacaktır ama elimde olmadığı için alternatif düşünmek zorunda kaldım. oyuncak arabanın tekerini koydum fakat çok hoşuma gitmedi. beliki 3d ile ufak bir parça çizebilirsem  iç içe dönebilecek. içindeki parçaya rulman sabitleyip 625 mesela . kendi sarhoş tekerimi yapmış olurum :) tabi zaman ayırıpta çizebilirsem

bu arada teker koymasam da işlev görüyor yerde sürüne sürüne takip ediyor örnek video uçaktaki gibi :)

elekTRofizikci

bi camiye namaza git, bi yaşlı amcanın yanına otur, eline koku sürecektir. Amca dan onu iste, :) onun eline süren mekanizma bir çok kişinin kullandığı çizgi izleyen sarhoş tekerdir.
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Zoroaster

Yerden topladığı toz toprakla kısa zamanda bloke olur ama.
Seytan deliginden kacti.

Andromeda

tel boncuk kablo bağı ,olmasa olur..vs..arkadaşlar belki haberiniz yok ama teker icad olalı 5000 seneyi geçti.eee zaman çabuk geçiyor tabii..
sarhoşsunuz galiba ;D
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

zamzam23

Alıntı yapılan: elek - 30 Aralık 2016, 00:08:38
tel boncuk kablo bağı ,olmasa olur..vs..arkadaşlar belki haberiniz yok ama teker icad olalı 5000 seneyi geçti.eee zaman çabuk geçiyor tabii..
sarhoşsunuz galiba ;D
olmasa da olurdan kastım, maharet tekerlekte değil aracı sürende :)

muhendisbey

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.