Gönderen Konu: XC8'de sinir bozucu değişken problemi  (Okunma sayısı 1148 defa)

Çevrimdışı HeCToR

• Profesyonel Üye
  • sTmF1
Ynt: XC8'de sinir bozucu değişken problemi
« Yanıtla #30 : 07 Ocak 2017, 23:45:04 »
@apsis dalga geçtiğini düşünmeye başlayacağım :D nasıl olmuyor
BİLGİNİN EFENDİSİ OLMAK İÇİN ÇALIŞMANIN KÖLESİ OLMAK GEREKİR !

Çevrimdışı PROTECH_

• Kıdemli
« Yanıtla #31 : 08 Ocak 2017, 03:52:45 »
@HeCToR gösterdiğin şekilde yaptım olmadı. ÖZelden mailimi yazıyorum :)
@eeburakdemir çok teşekkür ederim ilgin ve alakan için

apsis geç arm çekirdekli bir işlemciye mesela stm32f0 serisi fiyat olarak  8-16 bit aratmaz, en azından bu sıkıntılardan emin olursun.
Bende bazen garip garip problemlerle karşılaştığım oldu, devşirme yollarla çözmek zorunda kaldım,  32 bit o konularda bir gömlek üstte.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2017, 03:55:01 Gönderen: PROTECH_ »
RTX MODBUS  RTOS - istanbul

Çevrimdışı HeCToR

• Profesyonel Üye
  • sTmF1
« Yanıtla #32 : 08 Ocak 2017, 04:10:53 »
@PROTECH_  2 dakikada yerle bir ettin yıllarını vermiş koskoca microchipi ne alakası var arm geçmekle sorun arkadaşın pcden veya başka birşeyden kaynaklı bizlerde sorun yok milyonlarca kullanıcıda akıl yok kullanıyor hemde  8 bit ve 16 bit dünyada satışı en çok olan ürün lütfen insanların aklını böyle düşüncelerle kurcalamayalım sanki keil dört dörtlük hiç bir sıkıntı çıkarmıyor arkadaşın paylaşmış olduğu kodu gördünüzmü 32 bit kullanmasını gerektirecek ne var ? ayrıca derleyici sıkıntısı ile arm kullanmanın ne alakası var.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2017, 04:13:04 Gönderen: HeCToR »

Çevrimdışı PROTECH_

• Kıdemli
« Yanıtla #33 : 08 Ocak 2017, 05:56:18 »
@HeCToR
Ben yıllardır iksini birden kullanmış biri olarak, böyle bir tercihte ve izlenimde bulunuyorum.

Çevrimdışı mehmet

• Global Moderator
  • Profesyonel Üye
  • Yazan çok da, okuyan adam lazım.
    • http://www.mehmetbilgi.net.tr
« Yanıtla #34 : 08 Ocak 2017, 11:25:51 »
"Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.''Mevlânâ
"Kendimiz için yaptıklarımız bizimle birlikte ölür. Dünya ve başkaları için yaptıklarımız ise sonsuza dek yaşar."Albert Pike"
"Kendi kurallarını koymazsan, başkalarının kurallarıyla yaşarsın."M
www.mehmetbilgi.net.tr

Çevrimdışı apsis

• Kıdemli
« Yanıtla #35 : 08 Ocak 2017, 22:43:55 »
@HeCToR  ne dalga geçmesi :)). hocam volatile şeklinde tanımladım oldu. Sonra normal bir şekilde int olarak tanımladım yine oldu.
@PROTECH_  STM discovery ile alıştırmalar yapıyorum. Ama bu problem ide ya da compiler ile alakalı bir durum.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Çevrimdışı PROTECH_

• Kıdemli
« Yanıtla #36 : 08 Ocak 2017, 23:24:19 »
@HeCToR  ne dalga geçmesi :)). hocam volatile şeklinde tanımladım oldu. Sonra normal bir şekilde int olarak tanımladım yine oldu.
@PROTECH_  STM discovery ile alıştırmalar yapıyorum. Ama bu problem ide ya da compiler ile alakalı bir durum.
Hangi tool kullanion onunla ilgili. Farklı bir düşünce yok, sadece hangisi daha güzeldir mevzu bundan ibarettir. 32 bit tool lar stabil bana göre.

Çevrimdışı HeCToR

• Profesyonel Üye
  • sTmF1
« Yanıtla #37 : 09 Ocak 2017, 01:52:04 »
@apsis tamamen tesadüf :D önceki mesajımda  yazdığım gibi ilk versiyondan bir sonrakinde başıma geldi aynı sendeki hadise gibi geri düzeldi eski versiyonlarda bazı fonksiyonlar için warning veriyordu son ve ondan önceki versiyonlarda warninglerde düzeldi eksikler var sonuçta yeni git gide sorun kalmıyor ;)

Çevrimdışı apsis

• Kıdemli
« Yanıtla #38 : 09 Ocak 2017, 07:57:29 »
@PROTECH_ http://www.picproje.org/index.php/topic,35721.0.html buradaki linkten başladım. şimdilik port kontrolü yapıyorum. Register seviyesinde kalmak istiyorum şimdilik. Bunun için önerilere açığım. Daha sonra diğer platformlarda yine aynı işlemci için farklı denemeler yapabilirim.
@HeCToR bazen insanı böyle çileden çıkarabiliyor :). İlgin ve alakan için çok teşekkür ederim. Ve tabi diğer arkadaşlar içinde :)
"Makineye Beyin" MEKATRONİK