Galaxy S4 Telefonum 3G açık iken şebeke gidip geliyor.

Başlatan Mucit23, 10 Ocak 2017, 18:01:47

Mucit23

Selamlar

Son zamanlarda telefonumda böyle bir sorun olmaya başladı. Telefonum 3G veya 4G bağlantısı yapabiliyor. Veri kullanımı açık iken şebeke gidip geliyor. Bu durum her zaman olmuyor. Hat gidiyor ve 10-15sn sonra tekrar geliyor. Ardından bir daha gidiyor. Bazen böyle 3 5 defa yapıp düzeliyor. Ayrıca bu durumdayken telefonun kapandığıda sık sık oluyor. Kapanıp açılıyor telefon.

Bataryamı 4 ay önce sözde servis bataryası diye almıştım ama durumu pekte iyi değil. 3G veya 4G açık iken çok çabuk bitiyor.

Sorun bataryadanmı sizce. Şarjdayken bu durumlar pek yaşanmıyor.

serkan_48

Selamlar,

Bende bir S4 kullanicisiyim. Belki cok klasik gelecek ama yakin tarihte son bir guncelleme geldi acaba kurdunuz mu?

Birde ben telefonu kullanmaya baslayali 2 yil kadar oldu. Yuklenen programlardan dolayi sanirim bir agirlasma vardi.

Son güncellemeden once en temel bilgi olan rehberi yedekledim. Guncellemeyi kurdum. Cihaza hard format attim. Simdi daha hizli ve stabil calisiyor. Bende sebeke gitme durumu yoktu.

Denemenizi oneririm.
Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com

Mucit23

Benim telefona farklı bir rom yüklemişler herhalde. Üzerindeki yazılım sıkıntılı çalışıyor. Telefonun kodu I9505, Galiba yurtdışı bir telefon.

Telefonu eğer 1 hafta boyunca kapatıp açmadan kullanırsam telefon sık sık donmaya saçmalamaya başlıyor. Bunun dışında birde Telefonu kapatınca Wifi Şifrelerini unutuyor. Bunu araştırdım bazı sürümlerde oluyormuş. Bazıları bunun için Custom Rom yüklemiş. Ben daha denemedim. Bunlar dışında bir sıkıntı yok telefonumda kamerası hızı vs oldukça iyi sayılır.

Hocam benim telefonun Android Sürümü 5.0.1 Size şuanda kaç yüklü yada en son çıkan sürüm ne?
Ben yazılım güncellemesi yapmak istediğimde "Cihazdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi.  Yazılım güncellemelerini bilgisayarınızda samsung Kies kullanarak indirmeyi deneyin" şeklinde bir hata veriyor.

Kendim Custom ROM yüklemeyi deneyebilirim. Ama en son 2 sene önce Galaxy S2 ile denemiştim. Beceremeyip telefonuda açılamaz hale getirdim. Bir daha başka bir telefoncudan rom yükletmiştim. Şuanda aşamaları hiç bilmiyorum. Rom yükleme işini hiç bilmiyorum. İnternette de bir dünya kaynak var. Fakat telefonu kullanılamaz hale getirmekten korkuyorum. ROM yükleme ile ilgili önerebileceğiniz bir link var mı? Bugün bununla uğraşabilirim.