SMD kılıf flip-flop arıyorum

Başlatan berkay_91, 20 Ocak 2017, 12:00:57

berkay_91

Merhaba, Türkiyede bulabileceğim SOIC 8 kılıf flip flop var mı? birde resimdeki gibi tetikleyerek aktif hale getirebileceğim 3.3 V luk regülatör bulmam lazım. Aslında Karaköyde bir tane buldum ve aldım ancak devredeki Bluetooth un veri gönderimi sırasında çektiği akım anlık olarak artınca arada sırada donmalar gerçekleşti, sonra regülatörü çıkarıp güç kaynağından 3.3 V verince sorun çözüldü ama bu formatta sağlam çalışan bir regülatörede ihtiyacım var. yardımlarınızı bekliyorum...   

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

ipek

FF' ne amaçla kullanacağınızı belirtmemişsiniz,eğer yer dar ise 10F200,206 gibi MCU ile tasarlayabilirsiniz..

NC7SZ374    TinyLogic  UHS D-Type Flip-Flop with 3-STATE Output  devrelerde genellikle bu kasada var,mutlaka vardır ama ben SO-8 görmedim..

berkay_91

flip flop u switch lemek için kullancağım; devrede bir adet SMD Atmega8 var butona bastığımda mikrodenetleyici çalışacak bidaha bastığımda kapancak, aradığım şey galiba NAND Gate SR Flip-flop

OG

boş port yokmu mcu uyutulur, port ile uyandırılır, aynı port ile tekrar uyutulur.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ipek

bir ara epey uğraştım, bu CMOS yada TTL ile switch yapmaya,bu illetler  batarya katili, kaynak ile besleniyorlar ise mesele yok..

bence en doğru olanı LF tipinde bir MCU Sleep Mod'da hatta imkan varsa 32KHz kristal ile çalışacak,kol saati gibi mikroamper çeker..

berkay_91

birbirine seri bağlanmış 2 tane 3 V luk lityum pil(CR2032) ile beslenecek, boş port çok ama Atmega nın uyku modunda kısa sürede pili tüketiceğine inanıyorum

mehmet

Bunu daha önce de paylaşmıştım;
http://www.mikrocontroller.net/articles/AVR_Transistortester
bu cihazda açma buton ile, kapatma zaman gecikmeli veya
menü üzerinden...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

sinus

Opamp ile yapmak mümkün. Fakat ekstradan pasif komponent kullanmanız gerek.

Şema için google aramaya "opamp set reset" yazın.