Pic Saat Termometre

Başlatan FormUser, 04 Şubat 2017, 16:56:09

FormUser

merhaba arkadaşlar,
internette pic ile yapılmış saat termometre aramalarımda linkteki projeye denk geldim.
https://www.youtube.com/watch?v=BT9JQxBgWTo
ete hocanın yapmış olduğu saat projelerinden yararlandığını belirten arkadaşın projesinin benzerini yapmayı düşünüyoruz,
büyük göstergeli saat ve termometre projesini daha önce yapmış olan var mı veya bu konuda bizlere yol gösterebilecek arkadaşlar yardım edebilirler mi,
iyi çalışmalar
saygılar

FormUser

resimdeki devre şemasındaki 7seg olan yerlere şerit led kullanmak istiyorum. acaba devre şu hali ile akım ihtiyacını karşılayabilir mi. ek bir devre elemanı bağlamamız gerekmekte midir. yardımcı olabilecek var mı
saygılar

cetin1990

Şerit ledin çektiği akım, şeridin uzunluğuna led cinsine, istediğiniz parlaklığı göre değişir. Led renkli ise (rgb) ayarladiginiz renge bile bağlıdır.

ugurer

Şimdi kaç tane led bağlayacağına göre değişiklik gösterir bu durum. Normalde bu devre size aitse 7-segment displayler ne kadar akım çekiyor onu biliyorsunuzdur zaten ona göre tahmini bir işlem yapabilirsiniz. Bir de madem böyle bir büyük göstergeli bir proje yapmayı planlıyorsunuz niye P10 kullanmıyorsunuz ?

sezgin05

FormUser

Sayın hocam, vermiş olduğunuz linkteki devrenin yorumlarında devrenin bir çok kişi tarafından yapıldığı ancak çalıştırılamadığı veya tam sonuç alınamadığı şeklinde yorumlar yapılmıştır.  siz bu devreyi deneme imkanınız oldu mu veya stabil çalıştığından emin misiniz.
ilginiz için teşekkürler