Kulaklıktan İşlemcinin sesini duyuyorum.

Başlatan veliusta, 07 Şubat 2017, 19:39:26

veliusta

Windows 10 dan 7 'ye geçiş yaptım. işlemciyi yoracak bir program açtığımda kulaklıktan çok az bir ses geliyor. 1 lerin ve 0 ların sesleri  :)
İşin ilginç tarafı bir şarkı açıp windows'un sesini sıfır yaptığımda müziği duyuyorum.
Sistemimde HDD yok SSD var.

ANAKART : B150M Bazooka

kutahyaspor

Ben de kulaklık taktığımda fare hareket ettikçe sesler duyuyorum, parazit nasıl oluşuyorsa artık.. Sorunu çözdüm, kulaklık kullanmıyorum (:

Emre_Tuncay_

Bendede oluyor hep ama ben kulaklık kalitesi ve ses kartından dolayı olduğunu düşündüm hep.Acaba işlemci frekansı artınca bilgisayar beslemesinde gürültümü oluşuyor.

cetin1990

Topraklamadan. Kasayı başladığınız prizin topraklaması sorunlu.

Nötr üzerinden yapılan geçici topraklama ile deneyiniz.

skara1214

Bende de oluyor, genelde aresi açınca oluyor. Ama benim hoşuma gidiyor önemli birşey yapıyormuşum gibi geliyor😁
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

ilyas KAYA

Harddisk in dönüş  sesini de duyuyordum ben. Mikrofonu pasif hale getirince hepsi bitti. Mikrofonu pasif hale getirmeyi deneyin.

veliusta

Kullandığım kulaklık bu;  http://www.philips.com.tr/c-p/SHL3565BK_00/mikrofonlu-kulaklik
Mikrofon ve Kulaklık aynı jack üzerinde pc kasasıda ayrı ayrı jack var.  Şimdi mikrofonu ayırıp denedim. Olmadı  :(

Windows 10 kullanırken sorun yoktu. Windows 7'ye geçince oldu.
Driver'i kurdum. Sadece yüzde 0 ses sorunu çözüldü. Sorun devam ediyor.

engerex

Topraklama.
Bende kasaya değdiğimde hoparlörlerden pıt pıt ses geliyordu.

Mr_YAMYAM

Anakart kaynakları ve chipset sürücülerini işletim sistemi versiyonuna göre yeniden kurunuz ve güncelleyiniz.
WDDM sürücülere güvenmeyiniz.

harti212

Son ses açtığınızda duymanız normal gibi bişey ses kartı iyi filtrelenmediyse duyulur, ama genelde ses kaydı yaparken eğer ses stereo seçiliyse yani tüm sesler kayda dahil edilirse çok duyulur normalde önemli olacak kadar duyulmaz, sadece sessizlikte duyulur o da sesi son ses açarsanız. bide kulaklık soketinin tam oturup oturmaması da problem oluşturabiliyor.