SIM 900 İmei Değiştirme

Başlatan mehmet93, 15 Şubat 2017, 13:55:30

mehmet93

Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar. Bir sorunuma çözüm ararken forumu farkettim ve aranıza yeni katıldım.

Elimde çinden aldığım içinde sim900 olan bir geliştirme kartı var. Malum yurtdışından gelen ürünlerde imei sorunu mevcut.
Bu ürün için imei değiştirmekle ilgili bir çalışması veya bilgisi olan varmı acaba ? İnternette herhangi bi dökümana ulaşamadım.

(Aldığım ürün:https://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-1PCS-LOT-SIM900-GPRS-GSM-Shield-Development-Board-Quad-Band-Module-For-Arduino-Compatible/32656959148.html?spm=2114.13010608.0.0.C4m3Qv)

muhendisbey

Değiştiremezsiniz ve aradığınız şey suç.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mehmet93

Peki bu modüllerin imei kayıdı için yapabileceğim yasal bir şey varmı ? (Son 3 ay için de yurt dışından giriş yapmadığımdan yeni cihaz kaydı yapma hakkım bulunmuyor. Yeni cihaz kaydı için yurt dışından giriş yapmış olmak gerekiyor bildigim kadarıyla.)

erdcan

Kayıtlı ürün kullanınız. sim900 için değiştirilemiyor

diot

bir yazıda şu şekilde bahsediyor

AT + SIMEI?
359,771,031,317,061
OK
AT + SIMEI = "35977103131705" // The last one default, modify only the front 14
OK
AT + SIMEI?
359,771,031,317,053
OK

mehmet93

Öncelikle çok teşekkür ederim. İlk denememde direk oldu.

AT

OK
AT + SIMEI?

8*************2

OK
AT + SIMEI = "35977103131705"

OK
AT + SIMEI?

359771031317053

OK
AT+GSN

359771031317053

OK

Fakat ben merak edip tekrar değiştirdim ikinci keresinde değişmedi. Belki çözerim zamanla :) İnternette AT + SIMEI? olarak arama yapınca hiç bir sonuç çıkmıyor bu bilgiye nasıl ulaşılıyor acaba ?

kimlenbu

oh beee, sonunda çinden 10$'a alabileceğim modülleri :) @diot çok teşekkür ederim.

LukeSkywalker

Bu iyi oldu. Benim de hep aklımdaydı bu sorun problemi :)

mehmet93

Alıntı yapılan: kimlenbu - 16 Şubat 2017, 16:48:27
oh beee, sonunda çinden 10$'a alabileceğim modülleri :) @diot çok teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 16 Şubat 2017, 17:15:44
Bu iyi oldu. Benim de hep aklımdaydı bu sorun problemi :)

Arkadaşlar kod sadece bir kez çalıştı. Sonrasında her türlü reseti denedim ama çalışmadı. Çok heveslenmeyelim lütfen :)

diot

sağlam bir imei bulun  ilk denemede değiiştirin

LukeSkywalker

Bir kez çalışması yeterli zaten ;)

Emre MERMİ

Zamanında çok aradığım birşeydi bulunca şimdi çok mutlu oldum çok teşekkürler

Cemre.

Alıntı yapılan: mehmet93 - 16 Şubat 2017, 17:24:39
Arkadaşlar kod sadece bir kez çalıştı. Sonrasında her türlü reseti denedim ama çalışmadı. Çok heveslenmeyelim lütfen :)

Hocam eski IMEI'ye dönüş yapabiliyor musunuz peki? İlginç bir durum.

muhendisbey

Tekrar söyleme ihtiyacı duydum.
Eğitim için eyvallah. Ancak bunu ticari üründe de kullanmaya çalışırsanız kendinizi emniyette ifade verirken bulabilirsiniz. Bu iş, hatta bu başlık bu derece suç teşkil ediyor.

SIM900 modül zamanında çok popülerdi. Şimdi ise ticari ürünlerde kullanmak için pahalı geliyor. Quectel gibi daha ekonomik modüllere yönelebilirsiniz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

mehmet93

Alıntı yapılan: muhendisbey - 16 Şubat 2017, 20:59:29
Tekrar söyleme ihtiyacı duydum.
Eğitim için eyvallah. Ancak bunu ticari üründe de kullanmaya çalışırsanız kendinizi emniyette ifade verirken bulabilirsiniz. Bu iş, hatta bu başlık bu derece suç teşkil ediyor.

SIM900 modül zamanında çok popülerdi. Şimdi ise ticari ürünlerde kullanmak için pahalı geliyor. Quectel gibi daha ekonomik modüllere yönelebilirsiniz.

Konuyu meraktan açmıştım ama bu hale gelince benimde içim rahat etmedi. Konumun kaldırılması için ileitşimden yazdım ama bi dönüş olmadı. Burdan da yazayım konumun kaldırılmasını istiyorum. Konuyu gören kişileri yasadışı bir şeye yönlendirmek istemiyorum kötü örnek de olmak istemiyorm. Konu kaldırılırsa sevinirm. Saygılar.