BLDC MOTOR SÜRÜCÜDE MOSFET SÜRÜCÜ SORUNU

Başlatan analog06, 18 Şubat 2017, 16:23:59

analog06

48 Volt 10 amper bir bldc motoru ileri geri sürecek bir devre tasarlamam gerekiyor bunun için her faz için 2110 kullanmak mı daha mantıklıdır yoksa ır2130 kullanmakmı bu 2130 entegeresini daha önce kullanan varmıdır acaba

Cemre.

analog06

Alıntı yapılan: Cemre. - 18 Şubat 2017, 18:32:39
Her ikisi de kullanılabilir.
https://www.picproje.org/index.php/topic,66388.0.html
Belki incelemek istersiniz.

kendim oluşturduğum bi yapı ve baskı devre yapmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

Cemre.

Hocam verdiğim linkteki tasarımın tüm aşamaları yine forumda başka bir konu başlığı altında paylaşıldı. Verdigim linkte de bahsettiğim konunun linki mevcut. Siz bir ucundan başlayın, elbet yardımcı olmaya çalışırız.
Forumun olayı bu :)

analog06

Alıntı yapılan: Cemre. - 18 Şubat 2017, 22:54:13
Hocam verdiğim linkteki tasarımın tüm aşamaları yine forumda başka bir konu başlığı altında paylaşıldı. Verdigim linkte de bahsettiğim konunun linki mevcut. Siz bir ucundan başlayın, elbet yardımcı olmaya çalışırız.
Forumun olayı bu :)

hocam pwm i sağlamak için arduino mu kullandınız acaba ve faz okumak için hangi sensörü kullandınız onu merak ettim

Cemre.

Mikrodenetleyici olarak STM32 serisinden STM32F103C8T6 kullanıyorum şu anda. Faz akımlarını MCP6022 (umarım doğrudur, konudan bakabilirsiniz) rail-to-rail dual opamp ile iki faz akımı şönt direnç üzerinden okunuyor. Ben şuana kadar hall effect sensörlü olarak BLDC döndürdüm. Yüksek lisans çalışması olduğu için biraz ağırdan gidiyor çalışmalar.
Kolay gelsin.