Metal sac kutu

Başlatan PROTECH_, 18 Şubat 2017, 17:41:44

PROTECH_

Merhaba,
Üzerinde çalıştığım bir proje için, altınkayadan kutu bakıyorum fakat istediğim gibi bir ürün bulamadım.
Ürün pcbsi 14x11cm boyutlarında ve 2.8cm yükseklikte, sim kart ve anten vs. gibi konnektörleri var.

Çok eskiden cihaz kutulama işi için yine bir çalışma yapmıştım, kalıp parası çok uçuk çıkınca alternatif yollar aradık, bir tanıdık metal kutu önerdi.

Hazır kutular, şahsi kanaatim, ürüne çok profesyonel bir görünüm vermiyor, bu nedenle metal bükme kutular kullanmak istiyorum.
Fakat şuanda fiyatlar konusunda hiç bir fikrim yok.

Bende  foruma bir danışayım dedim. Nasıl bir yol izlenebilir tavsiyeleriniz nelerdir ?
Fiyatlar nelerdir ?

teşekkürler üstadlar.

Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

gtekdemir

Adet düşükse özel imalat metal veya pleksiglass(akrilik) kutu tercih edilebilir. Bu gibi durumlarda genelde 0.8 veya 1mm fırçalanmış paslanmaz sac malzeme tercih ediyorum. Autocad ile imalat resmini üretim limitlerine de dikkat ederek çizip lazer ile kesim ve abkant presle büküm işlerini yaptırıyorum, işi yapan firmada her iki makinenin de olması sorun çıkmaması için önemli bir konu. Bahsettiğiniz ölçülerdeki bir pcb örneği için konuşursak, iki parçadan oluşan bir kutu için yaklaşık 15-20TL adet başına para verdiğimi söyleyebilirim, toplam 10-20 adet falan yaptırdığımda maliyet bu seviyede oluyor. Dilerseniz lazer gücünü düşük tutup mesafeyide ayarlayarak metal üstüne markalama yaptırabilirsiniz. Sonuç hakkında şunu söyleyebilirim, fırçalanmış metal ile yapılan bir kutu gerçekten şık ve sağlam oluyor.

Melih1802

Alltınkaya ya ölçüleri söyleyin keserler.

magnetron

@gtekdemir hocam hangi firmada yaptırıyorsunuz metal kutuları

web sayfası var mıdır ?

teşekkür

PROTECH_

@gtekdemir
Hocam aradığım bunun gibi birşey.
Yanliz birkaç sorum daha var:
1-PCB montajı konusunda nasıl, veya duvara
montaj yapılabilir bir durumda oluyor mu ?

2-Adres paylaşabilirsiniz ?

3- En önemli si sizin yaptırdığıniz kutulardan
Fotoğraf paylaşımi yapmanız mümkün müdür?

Teşekkürler

engerex

Kutu tasarımını çözerseniz gerisi kolay. Var mı tasarım?

PROTECH_

Alıntı yapılan: engerex - 18 Şubat 2017, 20:55:18
Kutu tasarımını çözerseniz gerisi kolay. Var mı tasarım?

Hocam nasıl üretildiği ile ilgili bilgim olmayan bir konuda neye göre tasarım yapılacak, gerisi nasıl kolay oluyor ? biraz acıklarsan öğrenmiş olalım.