virüsü temizleyemiyorum

Başlatan erkan614, 20 Şubat 2017, 10:47:08

erkan614

İyi günler
geçen bir programı ilaçlamak istemiştim (ki nerdeyse 4 senedir ilaçlı program kullanmıyorum) indirdiğim ilaç virüs bulaştırdı
neyse zaten Kaspesky hemen buldu sildi uyardı vs bende temizlik işlerini falan yaptımk profram files daki kalıntıları sildim chroma a bulaşan eklentileri sildim
pc yi iki kere tam tarama yaptım bişi çıkmadı
yalnız 1 haftadır KIS beni her pc açışımda uyarıyor windoews temp dosyasında A3119 diye trojan buldum sildim diye
bu gün kaynağını farkettim bir 234346363 diye dll dosyası neyse onuda sildim
ama KIS o dosyayı nasıl bulamaz ? anlamıyorum kendisini de Virüs taraması yaptırdım Virüs değil dedi şimdi pc de başka virüs olup olmadığı konusunda KIS e güvenim sarsıldı biraz
Ne yapmalıyım

cetin1990

KIS, tarama seçeneklerinde varsayılan ayarlar nedeniyle görememiştir.

Dosya boyutu... MB üzeri ise taramayı iptal et!, 
Arşiv içlerini tarama!
Şifrelenmiş dosyaları tarama!
DLL, OCX tarama!
EXE dışındakileri tarama!

gibi ayarlar var.

Andromeda

Başka bir virüs programı kullanın..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

MC_Skywalker

Genellikle Registry vb. kayıt ekleyip antirvürüs programı temizledikten sonra dahi kendini biryerlerden download ediyor. çift antivirus programı kullanmakta fayda var.

Mr_YAMYAM

Uygulama yanlış olunca suçlu da bellidir  ;D
Sistem 32 klasörüne eklenen her yazılım genellikle sistem dosyası olarak tanımlanır.
Bir virüs anahtarı, sistem dosyasına kullanıcı tarafından yerleştiriliyorsa daha kurulum esnasındaki uyarıların önemi bulunmaktadır.
1990 lı yıllarda oldukça yaygın olan STONE vürüsü artık iyice tespit edilip en basit A.V ile bile temizlenmeye başladığında virüslerin yeni şekli ortaya çıkmaya başlamıştı. SAKLANAN VİRÜSLER.
Virüsün esas anahtarını sistem 32 klasörüne, veya bir başka klasöre atarak, hatta BIOS içerisine yerleştirdiği küçük bir anahtar ile format atıldığı halde ortaya çıkan bu tür virüslerin bir örneği de benim rastladıklarım içerisinde sailtyAA idi.
Tüm exe dosyalarına atmış olduğu anahtarı ile oldukça ünlü bir virüs idi.
İşte bu gibi virüslerin son nesilleri de genellikle crack dosyaları içerisine gizlenmiş install komutu doğrultusunda özel yükleyicileri vasıtasıyla kendilerini sisteme yükleyen virüslerdir.
Bu sebepledir ki günümüz güvenlik programlarında SANDBOX adı verilen uygulama bulunmaktadır.
Bu uygulama bir PC ye kurulacak bir programın güvenli bir protokol içerisinde saklanarak test edilmesini ve tam güvenli olduğundan emin olunduktan sonra sisteme kurulmasını sağlamaktadır.

Z80

Malwarebytes ve combofix ile taratın.

cagtas

Arkadaşında dediği gibi combofix tek çözümü

engerex

www.virustotal.com ile tarama yapın. Muhtemelen farklı antivirüsler bulacaktır. Örneğin ESET.

Zemana bu tür aktiviteleri tespit edebilir. Antivirüs ile kullanmakta bir sakınca yok.

sovalye

Combofix windows 8 ve sonrasi icin calismiyor.