ESP8266 ne kadar güvenilir ?

Başlatan magnetron, 02 Mart 2017, 14:08:51

magnetron

merhaba forum,

ESP8266 ile STM32 içine gömülü
bir web sayfasını yayınlamak istiyorum

sayfa görüntüleniyor sorun yok
ama birkaç defa üstüste sayfayı çağırdıktan sonra

ESP önce

UNLINK
ERROR

veriyor

sonra da AT-Reset dahil hiç bir komuta cevap vermiyor
ta ki enerjiyi kesip tekrar verene kadar

böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?
sebebini bilen var mı ?

teşekkür

MrDarK

Bu tarz işlemlerde ESP'nin AT Firmware'ini kullanmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü normal chip'in içine başkasının yazdığı firmware'i kullanıyorsunuz. Yerinizde olsam firmware'i wdt gibi önemli parametreleri açarak Arduino ide'si üzerinden firmware'ini kendiniz programlayın derim.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

94onur94

@MrDarK yorumuna katılıyorum. Arduino IDE'si üzerinden programlayın serial ilede stm32 ile haberleşebilir. Arduino IDE'si üzerinden programladıgım esp12f yaklaşık 5 aydır hatasız çalışıyor. İlk olarak at komutları ile program yazdım ancak sürekli netten kopuyor bazen hiç bağlanmıyor stabil değildi.

magnetron

bu ideye başlangıç için hangi dökümanları indirmem gerekir ?

teşekkür

Murat Mert

mert07

AXI

Alıntı yapılan: MrDarK - 02 Mart 2017, 14:17:50
Bu tarz işlemlerde ESP'nin AT Firmware'ini kullanmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü normal chip'in içine başkasının yazdığı firmware'i kullanıyorsunuz. Yerinizde olsam firmware'i wdt gibi önemli parametreleri açarak Arduino ide'si üzerinden firmware'ini kendiniz programlayın derim.

Arduino da da başkalarının yazmış olduğu kütüphaneler kullanılmış olmuyor mu?
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

MrDarK

Alıntı yapılan: Babu - 04 Mart 2017, 16:23:31
Arduino da da başkalarının yazmış olduğu kütüphaneler kullanılmış olmuyor mu?

Öyle fakat bu kütüphaneleri HW Library kılasmanında düşünebilirsin. Sonuçta binlerce test ve prosedürden geçirilmiş kütüphaneler. Bu kütüphaneleri STM'nin Standart Library'si olarak görebilirsin. Onun dışında kendi time-out , Watchdog gibi , interrupt gibi parametreleri aktif ederek istediğin gibi kullanabilirsin.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK