Kullanıcı ad ve şifresini değiştirme

Başlatan Zoroaster, 08 Mart 2017, 07:21:21

Zoroaster

Win7 işletim sistemi yüklü ve bir ağa girmek üzere kullanıcı adı ve şifresi tanımlanmış hurda bir bilgisayarım var.

Ancak artık ağa girmesi server tarafından yasaklanmış. Makineyi ağa bağlamadan eski kullanıcı adıyla açtığımda networke bağlı olmadığı için şifre değişimine izin vermiyor ancak makine açılıyor ve desktop önüme geliyor.

Makineye yeni baştan işletim sistemi vs yüklemeden bu makineyi kişisel bilgisayarımmış gibi admin haklarıyla kullanmanın bir yolu varmı?

Seytan deliginden kacti.

kralsam

Hocam LDAP yada Active Directory vs. kullanılmadıysa var ama kullanıldıysa nasıl olur bilmiyorum. (Anlattığından kullanılıyor gibi)

MC_Skywalker

yedeklenecek birşeyler varsa yedekleyin
makinada yüklü olan Win7 nin Admin şifresini öğrenip Admin olarak logon olun
Yeni yerel kullanıcı olşuturun.  bu kullanıcı AD olmadığı için bu makinayı lokal olarak kullanabilirsiniz. format atmadan yapaliceğiniz aklıma gelen en basit yöntem bu

Zoroaster

Admim şifresini falan alamam.

Makine ağ üzerinde sıkı politikalarla büyük ölçüde sınırlı haklarla çalışıyor. Şu anda ağa bağlı olmasa bile aynı kullanıcı adı ile girildiğinde
hemen hemen hiç bir şey yapamıyorum. Örneğin desktopdaki kısayolları bile silmeme kalktığımda bunu yapmaya yetkim olmadığı türünde mesajlar alıyorum.

Bu makineyi bir şekilde bu politikalardan kurtarmak standart PC haline getirmek istiyorum.

Seytan deliginden kacti.

malaga

Hocam resimlerle anlatacağım dosyayida hazırlıyorum yarım saat sonra hepsini hazırlayıp foruma atarim
Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme

malaga

176 KB boyutundaki yukarda linkini verdiğim dosyayı  indirin. RAR'dan çıkan ISO dosyasını boş bir CD'ye yakın ve bilgisayarı açılışta CD/DVD' den başlayacak şekilde boot edin
Resimli olarak aşağıda nasıl yapıldığını anlatıyorum:

1.adım: 1. Seçeneği seçip yani 1 yapıp ENTER yapıyoruz.

malaga

2.adım: Windows kurulu olan bölümümüzü seçip enter yapıyoruz. Sistem şifrelerin saklı olduğu SAM dosyasını karşınıza çıkartacaktır. Bu dosyayı seçip enter yapıyoruz.

malaga

3.adım: Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda parolasını sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçin.

malaga

4.adım: Son ekranda bize şifre seçenekleri sorulacaktır. Clear this User's Password olan satırı seçtikten sonra işlemi tamamlayıp kaydetmek için Y tuşuna basmamız gerekiyor.

malaga

Bu işlemin sonunda ekranın altında mavi renkle Windows şifresinin sıfırlandığını belirten bir yazı gelicektir. CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın ve CD'yi çıkarın. Windows açılışta artık şifre sormayacaktır.

mert3162

@malaga zipleyip tekrar gönderirmisin dosyayı .rar acamıyorum malesef
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

muhittin_kaplan

1. Cd varmı ?
2. Bios a erişebilme yetkin varmı (Yoktur)
2.Kasayı Açmaya Yetkin Var mı ?

MC_Skywalker

Admin şifresini izinsiz patlatmak şıkıntı oluşturur. IT departmanından yardım alın. yabancı şirketler de bu durum iş aktinizi fes etme durumuna kadar gidebilir

malaga

İSO dosyasını direk cd yazdırıyorsun yoksa çalışmaz bios şifresi kirmiyoruz Windows şifresi kırıyoruz bios şifresi kirmak istiyorsan ana kartın pilini cikartacaksin