GPRS sorunu GL865

Başlatan eemahmet, 08 Mart 2017, 17:08:23

eemahmet

Seri porttan bazı cevaplar alıyorum bunlar hep yanlıs mı bu konuyla ilgili pek bilgim yok biraz detaylı açıklayabilirmisiniz. Bu projeye biraz sonradan dahil oldum ve açığımı kapatmak istiyorum

MrDarK

Aldığın cevaplar nedir? Buraya eklersen inceleyelim. Eğer karmaşık karakterler alıyorsan seviye uygunlaştırıcı kullanman gerekir. 3.7V'luk level translator ile
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

eemahmet

Hayır hocam yazılımda olan cevaplar alıyorum ama hep aynı yerde hata veriyor ben ufaka tefek değişikler yapıp deniyorum yine aynı . Görsel de vardı İP adresinden sonra hataya düşüyor Normalde GPRS READY deyip sunucuya bağlanması gerekiyor  işin içinden çıkamadım

eemahmet

Arkadaslar bir sorum daha olacak kendi bilgisayarımdan seri port yardımıyla girdiğimde gprs hazır halde olup internet sitesine bağlanıyor başka bilgisayardan girdiğimde internet sitesine bağlanmıyor ve hata veriyor sizce neden olabilir

MrDarK

Bölge değiştiği için büyük olasıkla şebeke almıyor cihaz

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

eemahmet

hocam bilgisayarlar yan yana olmasına rağmen hatalar veriyor normal mi ?

eemahmet

Arkadaslar kullandıgım devrede beslemek için (10 volt )pil kullanıyordum devre üzerinde kısa devre olup pinleri birbirine değdi işlemci gitti ancak gsm gps modullerının yanmıs olma ıhtımallerı nedır  İlk birkac  denememde at komutlarını görüp yanıtlar verıyodu şimdi at komutlarını hiç görmüyor

eemahmet