Profosyonel Aktif Amplifikatör Tasarımım

Başlatan rayman, 11 Mart 2017, 18:42:51

rayman

Piyasada çok çakma malzemeler var. İyi markalarda var mesela. Eaw , Rcf , Jbl , Yamaha gibi ürünler genel seslendirme alanlarında kullanılıyor. Ancak piyasada çok Dijital amplifikatörler gezmekte. Ve buna nazaran ses var evet ama iyi değil. Bende yaza hazırlık olarak Kule , Line Array,  Aktif Subb larda çalışacak modüller üretmeye çalışıyorum. 1-2 tane yaptım. Bjt transistörlü vede Aktif Crossover  li çokte güzel oldu.... Üretim yapmak istiyorum ama maalesef Türkiye'de çok imkansızlıklar var. Bu işle uğraşan var mı ?

ahmet_zxc

yani tam olarak neye ihtiyacın olduğunu anlamadım ama tr de ampli yi herkes üretiyor, belkide kısıtlı imkandan bahsedilemeyecek tek alan.

öğrencilik yıllarımda karaköydeki birçok firma için fason üretim yapıp harçlığımı çıkartırdım.

bu konuda çok ciddi üretim tecrübem var neye ihtiyacın var tam olarak.

MC_Skywalker

Öncelikle şu kitabı oku Celal Dutar transistör esasları ve ses frekans tekniği. Sonra Lambalı amp ilgileniyorsun madem  1990 yılında EML lerde Elektronik bölümü öğrencilerine okutulan Elektronik 1 kitabını oku. 

rayman

Siz beni anlamadınız. Bunları kendim yaptım . Demek istediğim , bu işlerle uğraşanlar varmı , tanışalım diye

ahmet_zxc

karar ver!
Üretim yapmak istiyorum ama maalesef Türkiye'de çok imkansızlıklar var
mı?
yoksa
Bunları kendim yaptım . Demek istediğim , bu işlerle uğraşanlar varmı , tanışalım diye
mi?

evet anlamıyoruz ama, galiba sen anlatamadığın için..

rayman

Sanırım  takıntı var  bu konuyu geçelim. Soruma ilgili arkadaşlar cevap verirse sevirim saygılar.

ahmet_zxc