TIA Portal V14 Windows 10'da çalışıyor mu ?

Başlatan kimlenbu, 12 Mart 2017, 21:33:51

kimlenbu

Selamlar,

windows 10'a Tia Portal V14, Plc Sim V14, WinCC V14 yükledim (pro), bütün güncellemelerini yaptım. s7-1200 için basit bir program yazıp derledim. simulasyon yapmak istediğimde tia portal plc sim'deki plc'yi görse de programı yüklemiyor.

Downloading the connection configuration failed(0080 2 12 4292) diye hata veriyor.

Fiziki s7-1200'e enerji verip lan'a bağladım. Bu sefer'de  ağ bağdaştırılarını tek tek deneme rağmen search" dediğimde "Cannot load the selected communication driver" diye hata veriyor.

Millet youtube'da 2 tıkla hallediyor, ben 2 günümü yedim daha program atamadım.

vmware ile windows 7 kurup deneyeceğim ama windows 10'da çözümü varsa tercihim olur. Çok kaynak tüketiyorlar, 16gb ramle çalıştırmak varken kısıtlı kaynağı olan sanal makinada çalıştırmak istemiyorum.

xoom

Çalışıyor, kullanıyoruz. Herhangi bir özel ayar yapmadım. Sadece PLC ile PC yi aynı  network yolundan IP Aldığından emin olmanız yeterli.

kimlenbu

bymrz

Bir kaç ay öncesine kadar windows 10 desteklenmiyordu? Siz ne zamandan beri kullanıyorsunuz hocam w10 da?

sifirzero

sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

furkanyx

PLCSIM çalışmıyor ama plc ye program atabiliyorsunuz. V13 ü win10 yükledik ve kullanıyoruz sorunsuz. PLCSIM de çalışıyor.

burak54

V14 artık çalışmadı gerek güncellemesi gelecekti

ErsinErce

sorunun plc firmware'ini yanlış seçmen kullandığın plc nin firmware'ini update et

ozerotomasyon

Merhaba

1 ay önce geçis yaptım. Sp1 Paketin kurmanız gerekiyor. Kurmadıgınızda programın calışmasına izin vermiyor.