Çıkış Transformatörü sardım ses az geliyor

Başlatan rayman, 17 Mart 2017, 20:43:38

superconductor

https://www.ampbooks.com/mobile/amplifier-calculators/cathode-capacitor/ Bu sitede lambalılar için bir sürü hesaplayıcı var incelemenizi tavsiye ederim. Bence devrenizi tekrar gözden geçirin, flaman gerilimleri 6.3V civarında olsun, lambaların sağlamlığını kontrol edebileceğiniz başka amfiniz varsa takıp deneyin. Ses az geliyordan kastınızı bilmiyorum, yani zor mu duyuluyor yoksa olması gerekenin yarısı gibi mi.. İlk lambalı amfimin çıkış trafosu, 3310 şarj aletinin trafosu idi  :) 1*12 kabin ile davulun yanında çalacak kadar ses çıkıyordu.

rayman

Ses yarıdan az net ama , ön tarafına preamp bağlayınca enstrüman duyulmuyor bile. O derece.

superconductor

Problem sadece trafoda değil gibi duruyor. Girişte sinüs varken pre ve power amp katlarının skop görüntüsünü alabilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

rayman

Maalesef Osilaskop yok. Bana kalırsa trafo sorun....

rayman

Sonunda işi çözdüm arkadaşlar müthiş ses aldım..... Zorda olsa artık Lambalı Amplifikatör üretebileceğim... Her türlü Markanın Preamp kısımını Amplifikatör ile birleştireceğim . Müthiş olacak.... Beslemedeki kondasatörlerim patates çıktı :(