Arduino + sim900 ile dtfm yardımıyla ses oynatmak

Başlatan lostromos, 20 Mart 2017, 06:10:54

lostromos

Arkadaşlar merhaba.

Arduino + sim 900 modulu ile dtmf aracılığıyla arduino ya iş yaptırabiliyorum. Amacım telefon tuşlarına basıldığında daha onceden belirledigim parçaların çalmasını ve bu parçaların arayan kişiye dinletilmesini istiyorum. Bir nevi çağrı merkezlerinde ki sistemin basitini yapmak istiyorum. Bunun icin arduino uyumlu istediğim parçayı oynatabileceğim bir modul var mı?.
Not: Dfplayer modülünü kullandım ancak ses karşı tarafa aşırı cızırtılı gidiyor. (Dfplayerin ses çıkış pinlerini sim900 un mikrofon girisine direk bagladim)

kimlenbu

referans dizayn datasheet'ine göz atmanı öneririm. Sadece "electrelet" mikrofon için olduğunu söylüyor. Bir de "single ended" modunda nasıl bağlayacağının şeması var, bir deneyebilirsin.

lostromos

Alıntı yapılan: kimlenbu - 20 Mart 2017, 11:07:16
referans dizayn datasheet'ine göz atmanı öneririm. Sadece "electrelet" mikrofon için olduğunu söylüyor. Bir de "single ended" modunda nasıl bağlayacağının şeması var, bir deneyebilirsin.

Pek anlamam ama datasheetinde diferansiyel mikrofon baglanti seklini kullanin diyor sin gle ended onerilmemis ancak semasini koymuslar. Ekledigim resimdeki mic yerine dfplayerin ses çıkış uçlarını baglayacagım dimi ?