mplab da program atma hatası ? nasıl sorunu gidericem yardım edin ..

Başlatan spawnseytan, 25 Mart 2017, 23:14:41

spawnseytan

3 adet 16f88 de denedim ilk yükleme atıyor gibi gösteriyor sonraki yüklemede hata alıyorum . Normalde tekrar tekrar yüklenebilir olması gerekiyor , yoksa ilk yüklemede işlemci hasarmı alıyor

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ademtosun58

Alıntı yapılan: spawnseytan - 25 Mart 2017, 23:14:41
mplab ile picki bağlıyorumve bana "pickit3 does not support programming this device if both the internal oscilator and internal mclr are sellected . you may continue programming , but you are encouraged to cancel, reconfigure your device and try again. select ok to continue programmingor cancel to avoid programming " diye hata veriyor bu sorunu nasıl gidericem ?

Herkese iyi günler bende arada böyle bi sıkıntı yaşıyorum.Ama çözümü basit, ben pickit2 kullanıyorum hem Mplab IDE hemde Pickit2 programı üzerinden yazılım atabiliyorum. Bu hatayı verdigi zaman Pickit2 programını açıp cihazı kalibre ediyorum ve fişini çıkartıp takınca düzeliyor. Resmi atıyorum sen de Pickit^3 programını kurup oradan kalibre edebilirsin. Tools Menusunden Calibrate VDD seçeneğini tıklayarak aşamaları tamamlarsanız sorununuz çözülür İyi Günler

spawnseytan