Alınık (CNC Kontrol Ünitesi)

Başlatan computerboy, 29 Mart 2017, 17:15:58

computerboy

Merhaba akadaşlar. uygun fiyata cnc kontrol ünitesi ne önerirsiniz. Ayrıca ikinci el yada sıfır cnc kontrol ünitesi olupta satmak isteyen varsa iletişime geçebilir. Saygılarımla.

0544 4587283

AXI

1-Kaç eksen olacak?
2-Kaç Amperlik motorlar süreceksiniz?
3-USB mi Paralel Port mu olacak?
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

computerboy

3 eksen lazim ama 4 te olabilir.
Normalde ethernet ustunden calisan mach3, eding cnc, hindtech, marel gibi cnc kontrol kartlarini denedim.  Daha profesyonel sistemleri tecrube etmek istiyorum. Aliexpreste siemens 828D muadili cin mali uniteler var onlari inceliyorum Fikir almak istedim.  1 kw servo motorla calisacagim ama iletisim protokollorini pek bilmiyorum su anki tek tecrubem pulse ve dir ile surmek hangi unite hangi motor yada modbus iletisimi olan bir uniteye delta yada panasonic motor baglanirmi teknik detaylara ihtiyacim var.

esensoy

Eding cnc ile ne sorun yaşadınız? Biz irili ufaklı tüm makinelerimizde kullanıyoruz,

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

computerboy

Sorun yasamadim ustad. ilk baslarda topraklamadan dolayi baglanti kopmasi oluyordu onuda cozduk cok sukur.  En son yaptigim 4x2 metrelik mermer isleme makinesinde eding cnc kullandim. Tek problem kablosuz el carki bazen sapitiyor makine cok hizli eski konumuna gidiyor.