step sürücü

Başlatan ceyhun88, 31 Mart 2017, 12:13:52

ceyhun88

S.A.
step motor sürücü çalışırken, akım koruması çalışıyormu anlamak için aşırı yük verdim, koruma çalıştı ama, ondan sonra motor adım kaçırmaya başladı, motoru başka sürücüde test ettim,motorda sıkıntı yok, sanırım sürücüde bir arızaya neden oldum. sürücüde de çok fazla bir eleman yok tb6560. dikkatimi çeken motor çıkışlarında A grubu 10 volt seviyelerinde B çıkışları 9 volt seviyelerinde. motor çalışırken tıkır tıkır ses yapıyor. arızayı nerede aramalıyım, entegre dışında ki kondansatör vs den olabilir mi? yoksa entegreyse değişmem imkansız.

cann

ceyhun88

PUL, ve DIR girişlerindeki voltaj 5.08 di 4.8 volta düşürdüm. motor düzeldi, tesadüfmü?
sıkıntı motoru zorlayınca ortaya çıkmıştı, o zamanda enerjisini kesip tekrar denemiştim düzelmemişti.
2 gün sonra voltajı düşürdüm düzeldi, ilgisi olabilirmi?

yasin_arsln

Kullandığın TB6560 'da PUlse ve dir girişlerinde koruma amaçlı optocoupler var. Orada voltajı değiştirmen çok bir etkisi olmamıştır. Tesadüf olabilir.

ibra

H
Alıntı yapılan: ceyhun88 - 02 Nisan 2017, 19:42:58
PUL, ve DIR girişlerindeki voltaj 5.08 di 4.8 volta düşürdüm. motor düzeldi, tesadüfmü?
sıkıntı motoru zorlayınca ortaya çıkmıştı, o zamanda enerjisini kesip tekrar denemiştim düzelmemişti.
2 gün sonra voltajı düşürdüm düzeldi, ilgisi olabilirmi?
Hocam merak ettm o pulse sinyalinde kayıpsız olarak 5.08V'u nasıl 4.8'a düşürdünüz.
A_C5h5n5