yeni FPGA ikisi bir arada

Başlatan ido2323, 10 Nisan 2017, 07:24:08

bc_esd

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 11 Aralık 2018, 18:40:27@bc_esd
uzerinde hala jtag var programlayabilirsin ama isin espirisi zaten fayton kullanmak. Koca faytonu buna uydurmuslar  ;D

koca faytonu uydurmuşlar derken ?

OptimusPrime

Python (fayton)  ;D

port etmisler diyelim. fgpa icerisindeki hersey Python icin ayrilmis durumda. Linux yukleyip faytonla program yaziyorsun bu arkadasa ama yine de normal bir fpga olarka kullanmak mumkun.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

bc_esd

bununla ilgili araştırma yaparken (şimdi nerede olduğunu hatırlamıyorum) phyton'un bütün özelliklerinin kullanılamadığı gibi bir yorum okumuştum. bazı sensorlerle ilgiliydi galiba .o kısmı anlayamamıştım tam.kafamın bir kenarında kalmıştı. siz faytonu uydurmuşlar diyince aklıma geldi.

muuzoo

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 11 Aralık 2018, 18:40:27@muuzoo
LwIP nin boceksiz versiyonu var diye 2018 e gectik oda fpga ci arkadasin elinde patladi  ;D 2016.4 kullaniyorum bir projede. 3 tane bocegini temizledim. Daha yeni versiyonlara gecip dertsiz basima dert acmak sistemiyorum simdilik  ;D

Anladım hocam, çalışıyorsa elleme prensibi  :)
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

OptimusPrime

@bc_esd
Dogrudur. Faytonun fpga uzerinde kullanabilecegi her turlu donanim icin Linux suruculerinin hali hazirda bulunmasi gerekiyor. E buda kolay is degil.

@muuzoo
Bu sabah 2.5 saat sadece dun SDK da calisan bugun calismayan digilent programlayiciyi hayata dondurmek icin ugrastim. Bu, calisiyorsa dokanma prensibi ile basima gelenler. Az durtsem kimbilir neler olacak.  ;D
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

muuzoo

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 12 Aralık 2018, 20:30:33@bc_esd
Dogrudur. Faytonun fpga uzerinde kullanabilecegi her turlu donanim icin Linux suruculerinin hali hazirda bulunmasi gerekiyor. E buda kolay is degil.

@muuzoo
Bu sabah 2.5 saat sadece dun SDK da calisan bugun calismayan digilent programlayiciyi hayata dondurmek icin ugrastim. Bu, calisiyorsa dokanma prensibi ile basima gelenler. Az durtsem kimbilir neler olacak.  ;D

Hocam belki yeni sürümlerde çözmüşlerdir o sorunları :) :P, şaka bir yana geliştirme kartına önlem olarak nazar boncuğu falan mı takmalı acaba :D
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

yamak

@OptimusPrime hocam,
Ne gibi sorunlar yaşıyonuz?Sadece LwIp ile ilgili mi yoksa genel olarak mı?
Biz ARM tarafında linux kullanıyoruz.Şu ana kadar çok bi sorunla karşılaşmadık.

OptimusPrime

@muuzoo
Kartin her bir kosesine boncuk lazim.  ;D

@yamak
IP fragmentation ve memory management de guncellemeler var diye tercih edecektik. Uzun zaman once Linux (Petalinux) de denedik ama FreeRTOS a gore oldukca yavasti.