yeni FPGA ikisi bir arada

Başlatan ido2323, 10 Nisan 2017, 10:24:08

ido2323

OptimusPrime

Zync 7000 kullanacaklar veya kullanmayı düşünenler için yazıyorum her tarafından böcek çıkıyor dikkatli olun. Driverından geliştirme ortamına kadar her tarafı böcekli.

Firzen

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 05 Temmuz 2017, 01:58:36
Zync 7000 kullanacaklar veya kullanmayı düşünenler için yazıyorum her tarafından böcek çıkıyor dikkatli olun. Driverından geliştirme ortamına kadar her tarafı böcekli.

Sorunun çipte değil vivado'da olduğunu konuşuluyordu xilinx forumda? Çünkü bu çiplerin güvenilirliğine NI Firması o kadar çok inandıki adamlar üretim %30'nu kendilerine aldılar.

Ben hala spartan 3 ve 6 kullanıyorum. Sebebi ise basit UCUZ :D
Istanbul Technical University                                  Control and Automation Engineering

apsis

@OptimusPrime  hocam böcek derken neyi kastediyorsunuz?
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

furkanyx

Vivado sikintili cogu kisi sorun yasadi cevremde driver bulamama vs vs ama bu sorunlar fpgaden degil vivadodan kaynaklı.

muuzoo

Ben ubuntu altında kullanıyorum Vivado geliştirme ortamını ve çok önemli sorunlar ile karşılaşmadım. Siz ne gibi hatalar ile karşılaştınız ? @OptimusPrime
www.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

furkanyx

@muuzoo hocam,  ubuntu da vivado nun ss ini ekleyebilit misiniz?

muuzoo

www.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

OptimusPrime

Vivado ayrı bir dert. Sentezleme süresi psikolojik durumuna göre değişiyor ve bazı dosyaları kendince yorumluyor uygun görmezse içeriğinde birşey yokmuş gibi davranıyor.

SDK yine en kararlı çalışanı ama hdf değişiminde birkez hata verdi mi bir daha toparlanamıyor. AMP de sorunları var.

ARM işlemcilerin erratası zaten ortada

Sürücülerinde sorunlar var. Helede lisanslı bir IP satın aldıysanız asıl komedi ozaman başlıyor.